Prezidentkina propagandistická cesta električkou

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Prezidentská kancelária SR

Ak by sa Zuzana Čaputová bežne premiestňovala bratislavskou mestskou dopravou, nemali by sme námietky. Keď ale demonštratívne ide jednu jazdu električkou, len aby sa ukázala, aká je demokratická a ľudová, zaváňa to tou najprimitívnejšou propagandou. Čaputová sa takto previezla v piatok podvečer, kedy v bratislavskej Novej Cvernovke navštívila predstavenie s názvom „Príbeh geja, príbeh lesby“. Vystúpenie bolo súčasťou sprievodného programu Dúhového pochodu. Prezidentka tak obišla svoje vyjadrenie, že sa nezúčastní ani na Dúhovom pochode, ani na pochode Hrdí na rodinu a ostane neutrálnou. Písali sme o tom tu: https://zemavek.sk/dva-pochody-alebo-kto-je-na-ktorej-strane-caputova-napriek-deklarovanej-neutralite-podporila-duhovu-agendu/ .

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Fotoreportáž z cesty električkou sa objavila na Čaputovej instagrame, a tak si národ mohol pozrieť, ako si označuje cestovný lístok, sedí v električke a podáva si ruky so spolucestujúcimi, pričom obrázok bol sprevádzaný nápisom: „Stretnutia s vami mi vždy urobia radosť“. Ktovie, či by jej urobilo radosť stretnutie s občanom, ktorý ju nevolil a začal by s ňou kriticky diskutovať.

Cestu električkou odvysielala aj TV Markíza, akoby išlo o závažnú udalosť dňa. Bulvárny Plus jeden deň prispel k vymývaniu mozgov titulkom: „Šokujúce rozhodnutie: Čaputová sa vzdala luxusnej limuzíny.“ Informácia sa objavila v takmer všetkých médiách, i keď vo väčšine prípadov len v stručnej informatívnej podobe. Bolo však treba dostať do širokého povedomia, akú máme dobrú a skromnú prezidentku.

Vrchol potom dosiahol portál Dobré noviny, ktorý zaspieval na Čaputovú hotové ódy: „Predstavte si, že cestou domov z práce nastúpite do električky a vedľa vás si prisadne prezidentka Slovenskej republiky a odvezie sa s vami. Tak presne tento netradičný zážitok zažili Bratislavčania, ktorí sa viezli v piatok podvečer električkou smerom k Novej Cvernovke. Práve tam sa totiž vybrala prezidentka Zuzana Čaputová, pričom vymenila luxusnú limuzínu za klasickú mestskú hromadnú dopravu. Celému Slovensku, ale aj zahraničiu tak ukázala, že hoci sa stala hlavou štátu, nezabudla, že je v prvom rade obyčajným človekom.“ Asi tak, ako keď „ľudomil“ Andrej Kiska demonštratívne nakupoval v supermarkete s košíkom v ruke.

Slovom, pokrytecká usmievavá ilúzia o „veľkej vodkyni národa“, aká by sa hodila skôr do Severnej Kórey, alebo komunistického Sovietskeho zväzu. Nevedno, či Čaputovej tento trápny ťah poradil jej poradca pre komunikáciu Martin Burgr, ktorý sa v rozhovore pre Denník N prezentoval v podobnom falošnom štýle „obyčajného človeka z ľudu“: „Som prvé dni v paláci a je to pre mňa nové. Prídem v kraťasoch, dám sa do obleku, zložím sa na odbore komunikácie a idem hore schodmi ku prezidentke.“

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár