Primátor mesta Banja Luka stopol GAY PRIDE pochody

· Čas čítania: 2 min.
Foto: Screenshot YouTube

Primátor hlavného mesta autonómnej entity Republiky srbskej Banja Luka, Draško Stanivuković,rozhovore pre televíznu stanicu Face vyhlásil, že v období, kým bude stáť na čele samosprávy, tak žiadne organizovanie GAY PRIDE a rôznych iných pochodov a podujatí tohto typu, nepripustí. Pestrofarebná loď slniečkarov, liberál-demokratov a genderových inžinierov dostala v Bosne a Hercegovine menšiu trhlinu.

„Nech si každý robí to, čo si pociťuje v hĺbke vlastného tela. Každý má právo na všetky druhy orientácie. Avšak si myslím, že pre našu krajinu jeden takýto GAY PRIDE pochod, ktorý sa koná v Sarajeve, postačí. Tento pochod existuje už dávnejšie – a dosť. Som presvedčený, že neexistuje potreba, aby bol organizovaný aj v Banji Luke,“ zdôraznil primátor mesta.

„Myslím si, že v meste Banji Luke nikomu nehrozí žiadne nebezpečenstvo, nech má hocijakú orientáciu. Ak by niekto chcel prezentovať svoju pozíciu v tejto otázke, do Sarajeva sa dostane za tri hodiny. A v Sarajeve sa GAY PRIDE pochod uskutočňuje každoročne. Dokonca sa konajú aj v Belehrade a aj v Sarajeve,“ pripomenul Draško Stanivuković. Nový primátor má, mimochodom, iba 27 rokov.

Draško Stanivuković vysvetlil, že je Srb, je pravoslávneho vierovyznania a uskutočnenie GAY PRIDE a iných pochodov toho typu, nepatrí do duchovných hodnôt jeho národa. Na otázku, či to však patrí do duchovných hodnôt Bosniakov a moslimov v Sarajeve, odpovedal, že každý človek má právo na to, aby samostatne prijímal rozhodnutia. „Inde to riešia podľa svojho vedomia a svedomia, ale kým budem ja primátorom v Banji Luke, žiadne GAY PRIDE pochody sa v meste konať nebudú,“ zdôraznil šéf samosprávy ešte raz v závere rozhovoru.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
(1) Draško: Znam da ćete staviti u naslov da sam protiv gej parade… Face.ba, 28.11.2020

(2) Draško: Znam da ćete staviti u naslov da sam protiv gej parade… Ekstremno, 28.11.2020

(3) Draško Stanivuković na Face TV: Srbija mi je majka… Dok je mene, nema gej parade u Banjoj Luci! Nezavisni, 28.11.2020

(4) https://www.youtube.com/watch?v=JRoWQHZkj1I

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár