Profesor Beran varuje, že očkovanie môže spôsobiť smrť osobám, ktoré COVID-19 prekonali a majú prirodzené protilátky

Profesor Jiří Beran patrí k svetovo najuznávanejším českým imunológom. Počas epidémie už niekoľkokrát bil na poplach, tentokrát tak robí znova. Dňa 16. marca zaslal ministrovi zdravotníctva a premiérovi varovný list, o ktorom informovali niektoré české médiá.

Česká republika drží prvenstvo v počte úmrtí na milión obyvateľov v EÚ. Minister nedávno informoval, že konečne počet hospitalizácií začína mierne klesať. Profesor Beran ho však varuje pred novou katastrofou v súvislosti s očkovaním vakcínou AstraZeneca.

„Stavím svoje topánky, že je to reakcia u ľudí, ktorí Covid prekonali. Je to známa reakcia antigénu a protilátok vo forme cirkulujúcich imunokomplexov, ktoré robia tú intravaskulárnu diseminovanú koaguláciu.“

„Preto pôsobia úplne komicky odporúčania Vakcinologickej spoločnosti, aby sa ľudia, čo prekonali covid, očkovali už po 7 dňoch po chorobe a dvoma dávkami! To zabíja a zneschopní ľudí!“

„Bojoval som za to a bol som jediný, aby sa neočkovali pedagógovia – bol som prehlasovaný“.

Tí, ktorí už majú prirodzenú imunitu z prekonaného COVIDu, majú protilátky, ktoré potom spôsobujú vnútrožilovú koaguláciu, tzv. trombotické stavy, ktoré sú príčinou problémov, dokonca úmrtí. Na vážnejšie vedľajšie účinky vakcín u tých, ktorí COVID predtým prekonali, upozornil pred časom v televízií aj profesor Vladimír Krčméry.

Štúdia zverejnená v odbornom časopise Lancet  uvádza až 140-násobné zvýšenie protilátkových titrov po prvej dávke vakcíny Pfizer u tých, ktorí predtým prekonali ochorenie. Podľa nej to potom vedie „k zbytočnému a nechcenému nárastu pochybností z očkovania“.

Napriek tomu, tak ako českí vakcinológovia aj slovenskí odborníci odporúčajú očkovania po prekonaní COVID, hoci sa už v troch veľkých štúdiách potvrdilo, že prirodzená imunita po prekonaní trvá roky, dokonca pravdepodobne desaťročia.

Niektoré osoby však nevedia, že ochorenie prekonali. U nás sa odporúča antigénový test pred očkovaním, ten však nepovie nič o prekonaní COVIDu v minulosti. Pre vylúčenie prekonania ochorenia je potrebné si dať pred očkovaním urobiť test na protilátky.

Český profesor tiež ocenil, že vládni experti dospeli k predĺženiu intervalu medzi dvoma dávkami AstraZeneca vakcíny, čo on odporúčal už pre 3 mesiacmi. Poukázal tiež na nezmyselnosť nosenia respirátora na ulici, „ale musím si ho zobrať k babičke a dedkovi“. Podľa neho uzavretá spoločnosť zvyšuje riziko prenosu na starších rizikových ľudí v rámci rodiny. Preto každý deň zomiera viac a viac ľudí vo veku nad 65 rokov, myslí si.

V liste ďalej tvrdí, že ČR má v Európe najnižšiu smrtnosť (počet úmrtí na počet PCR pozitívnych). Vysvetľuje si to tým, že ľudia užívajú napriek prekážkam a spochybňovaniu až odporu vládnych odborníkov liek Isoprinosine. Navrhuje urobiť spätnú analýzu, nakoľko lieky boli predpísané v počet 212 000 týždenných dávok a podľa rodných čísel sa dajú porovnať s 1 miliónom pozitívnych a podľa toho zistiť účinnosť tohto lieku. Podľa neho na takú analýzu stačí pol dňa.

Prof. Jiří Beran je lekár a popredný český epidemiológ, ktorý je aj kľúčovou osobnosťou akademickej skupiny združenej okolo petície Blanický manifest Daniela Landy.

AUTOR: Ing. Jana Ray Tutková, M. A. je ekonómka s postgraduálom z európskej politiky, ktorá vedie Centrum pre bioetickú reformu

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply