Protest proti korona totalite spojil ľudí z rôznych názorových táborov

Foto: Matúš Plecho / Zem&Vek

Odhadom 1000 – 2000 ľudí sa zúčastnilo 1. 9. na bratislavskom proteste na Námestí slobody – v Deň Ústavy SR a v predvečer začiatku nového školského roka. Pripomenuli si, že ústava sa dnes na Slovensku pošliapava, keď sa v mene neexistujúcej epidémie obmedzujú slobody a ľuďom sa znemožňuje už aj voľne dýchať. Nehovoriac o nedodržiavaní ústavného práva na bezplatnú starostlivosť a okliešťovania sociálnych istôt. Ako odznelo z úst viacerých rečníkov, vláda Igora Matoviča, ktorá sa nás snaží podriadiť “náhubkovej” tyranii, robí presný opak toho, čo sľubovala pred voľbami. Namiesto boja proti korupcii sa predstavitelia Penty a ľudia spriaznení s koaličnými stranami dostávajú do kľúčových pozícií v štátnej správe a štátnych podnikoch.

Zároveň prítomní vyslovili rozhodný nesúhlas a rozhorčenie nad opatrením, podľa ktorého majú zajtra deti zasadnúť do školských lavíc povinne orúškované, bez ohľadu na to, či majú dýchacie ťažkosti. Pred mikrofónom sa vystriedali ľudia s rôznym presvedčemím, ktorých však spojil odpor voči tomuto bezprecedentnému ohrozovaniu základných ľudských slobôd a dokonca už aj zdravia našich detí: šéfredaktor Zem&Vek Tibor Eliot Rostas, politológ Roman Michelko, lekár Peter Lipták, europoslanec Milan Uhrík, poslanec NR SR Milan Mazurek, predseda KSS Jozef Hrdlička, aktivista Jalal Suleiman, publicista a bývalý poslanec za SNS Rafael Rafaj, predseda Slovenskej národenej jednoty Stanislav Pánis, či zástupkyne občianskych iniciatív proti 5G na Slovensku a za dobrovoľnosť očkovania proti Covid-19. Moderátor podujatia, bývalý poslanec NR SR Peter Marček, na záver vyzval prítomných, aby na budúci protest o dva týždne priviedli aj svojich známych, “nech sú plné aj priľahlé ulice, tak ako v Berlíne”.

Ostáva len veriť, že po Nemcoch, Angličanoch a iných európskych národoch sa začínajú prebúdzať aj Slováci.

FOTOGALÉRIA:

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply