Protikovidová vakcína nebola testovaná na prevenciu voči prenosu infekcie

Vysoko postavená manažérka spoločnosti Pfizer pred týždňom v pondelok povedala, že predtým, ako bola v minulom roku uvedená na trh anticovidová vakcína, ani ona, ani iní predstavitelia spoločnosti Pfizer nevedeli, či vakcína zastaví prenos vírusu.

Poslanec Európskeho parlamentu Rob Roos sa na to spýtal počas vypočutia: „Bola anticovidová vakcína spoločnosti Pfizer testovaná na zastavenie prenosu vírusu predtým, ako vstúpila na trh? Vedeli sme o skončení imunizácie predtým, ako vstúpila na trh?“

Janine Smallová, prezidentka spoločnosti Pfizer pre medzinárodné rozvinuté trhy, v odpovedi uviedla: „Viete, museli sme… sa naozaj pohybovať rýchlosťou vedy, aby sme vedeli, čo sa na trhu deje.“

Holandský europoslanec potom v reakcii na jej odpoveď komentoval na Twitteri, že milióny ľudí na celom svete bolo oklamaných farmaceutickými spoločnosťami a vládami.

„Milióny ľudí na celom svete cítili, že sú nútení nechať sa očkovať kvôli mýtusu, že ‚to robíte pre druhých,“ povedal Roos. “Teraz sa ukázalo, že to bola lacná lož” a “mala by byť odhalená”, dodal.

Denník Epoch Times sa obrátil na spoločnosť Pfizer so žiadosťou o komentár.

Čo bolo povedané

Americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv koncom roka 2020 napísal, že nie sú k dispozícii žiadne údaje, ktoré by umožnili určiť, či vakcína zabráni prenosu a ako dlho bude chrániť pred prenosom vírusu SARS-CoV-2, ktorý spôsobuje covid-19.

„V súčasnej dobe nie sú k dispozícii údaje, na základe ktorých by bolo možné určiť, ako dlho bude vakcína poskytovať ochranu, ani neexistujú dôkazy, že vakcína zabraňuje prenosu vírusu SARS-CoV-2 z človeka na človeka,“ uviedla konkrétne agentúra.

Medzitým generálny riaditeľ spoločnosti Pfizer Albert Bourla približne v rovnakom čase uviedol, že jeho firma si „nie je istá“, či tí, ktorí dostanú jej mRNA vakcínu, budú schopní preniesť covid-19 na ďalšie osoby.

„Myslím, že je to niečo, čo treba preskúmať. V tejto chvíli si tým nie sme istí,“ povedal Bourla v decembri 2020 televízii NBC News v odpovedi na otázku týkajúcu sa prenosnosti.

Bývalá zdravotná poradkyňa Bieleho domu Dr. Deborah Birxová v júni odhalila, že v decembri 2020 existovali dôkazy, že osoby, ktoré dostali vakcíny proti covidu-19, vrátane vakcín spoločnosti Pfizer, môžu vírus stále prenášať.

„Už na začiatku januára 2021, koncom decembra 2020, sme vedeli, že po prirodzenej infekcii dochádza k reinfekcii,“ povedala tento rok členom Kongresu Birxová, koordinátorka reakcie Bieleho domu na covid-19 v čase Trumpovej vlády.

“Covid nedostanete”

Mnoho predstaviteľov v Spojených štátoch aj vo svete tvrdilo, že vakcíny proti covidu-19 môžu zabrániť prenosu. Prezident Joe Biden v júli 2021 poznamenal, že „ak sa necháte očkovať týmito vakcínami, čovid nedostanete“.

Hlavný zdravotný poradca Bidenovej administratívy Anthony Fauci v máji 2021 v rozhovore pre televíznu stanicu CBS povedal, že očkovaní ľudia sú pre covid-19 „slepou uličkou“, čo malo znamenať, že nemôžu vírus prenášať. „Keď sa necháte očkovať, chránite nielen svoje zdravie a zdravie rodiny, ale prispievate aj k zdraviu komunity tým, že zabraňujete šíreniu vírusu v celej komunite,“ povedal Fauci.

O dva mesiace neskôr, koncom júla toho istého roku, Fauci povedal, že očkovaní ľudia sú schopní vírus prenášať.

 

V nasledujúcich mesiacoch Fauci, Biden a riaditeľka CDC, Dr. Rochelle Walenskyová, zmenili naratív a povedali, že vakcína zabraňuje závažnému ochoreniu, hospitalizácii a úmrtiu na Covid-19.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply