QUO VADIS, HORNÁČKOVE KORENE?

Záznam živého prenosu televízie zvtv

Dnes bola televízia zvtv prítomná na komornom udeľovaní cien Stálej konferencie slovenskej inteligencie Slovakia plus, odkiaľ divákom sprostredkovala aj živý prenos. Napriek tejto skutočnosti predseda združenia Viliam Hornáček, ktorý už v minulosti dostal nemalý priestor v Zem&Vek, kritizoval za neprítomnosť nezávislé médiá vrátane tých našich.

Viliam Hornáček vo svojom hľadaní pravdy, porozumenia a spájania narazil na drobný detail, ktorý naznačuje, že by sa mal radšej strániť verejných prejavov plných zášti. Držiac v ruke mikrofón zvtv na kameru našej televízie pred prítomnými s tradičným pátosom zdvíhal papieriky s menami, ktoré púšťal na stôl: “Len aby ste si nemysleli, že som nepozval – zetvétévé, tu je Rostasova, aby ste vedeli, to len ako príklad, aby ste si nemysleli”, sťažoval sa Hornáček a nad hlavou držal papierik s menovkou. “Tu sú Slovenské národné noviny, pán Smolec, tu sú Literárny týždenník pán Cifra, tu je pán Huďo a tu je Koróni”, zvestoval prítomným aj divákom televízie Hornáček. “Pozval som ich všetkých, a ani jeden z nich ani neodpísal na našu pozvánku”, vyrobil si Hornáček faux pass na vlastnej oslave v priamom prenose zvtv, (ktorú T. E. Rostas vyslal na akciu združenia Korene, o čom aj vopred Korene informoval).

Hornáček prítomných nabádal, aby rozhodne vstúpili do politických strán, pretože podľa jeho slov iná cesta neexistuje: “je to sila, ktorú rešpektuje samotný vesmír.” V tejto súvislosti kritizoval T. E. Rostasa za jeho zásadový postoj odmietnuť zdevastovaný systém politických strán a prijať úplne nové východiská z roky začarovaného kruhu, napríklad aj v princípoch, aké presadzuje Národné obrodenie: okrem iného kandidovať do parlamentu bez príslušnosti k politickým stranám ako osobnosti a prirodzené autority národa.

Hornáček svoju argumentáciu korunuje: “Našim členom som mnohorázy povedal – rozíďte sa po politických stranách, rozíďte sa po politických subjektoch, tam sa robí politika, bez toho sa nedá. Pamätám sa na Rostasovu túto, že on kašle na politiku, že to je nezmysel a politický systém, že…”, nedokončil Hornáček vetu ale dodal svoju interpretáciu: “My ho nezmeníme! Nemyslime si, že Slováci zmenia politický systém, my sa musíme naučiť v ňom hrať! Keď sa hrá ruleta, musíme sa naučiť hrať ruletu, keď sedma tak sedma, keď mariáš, tak mariáš. My nič nevymyslíme, nemáme na to silu – to si uvedomme!,” hlasno zdôrazňoval Hornáček a dával tak najavo, že na Slovensku nemáme žiaden potenciál vygenerovať prevratný impulz a pohyb, sme iba malí a musíme sa teda vždy prispôsobiť systému Veľkého brata, hoci vieme, že je už v kóme. To je principiálne nepochopenie prichádzajúcej novej éry a možností, aké ponúka úplne nové preusporiadavanie sveta postavené na multipolarite, na novom systéme politického, finančného aj hospodárskeho štruktúrovania sveta a novej architektúry socio-ekonomických vzťahov a systémov riadiacich procesov.

Spiatočnícke nástojčenie na jedinom modeli, ktorý je chronicky neopraviteľný, je zavádzanie národa na scestie a presne do tých temnôt, ktoré nám pripravil systém politických strán pod taktovkou nikým nevolených riadiacich štruktúr v Bruseli kooperujúcich s domácimi kolaborantami s infiltrovanou finančnom mafiou zvonku aj zvnútra.

Ľudia ako Hornáček sa už evidentne nemôžu zbaviť starých dogmatických schém uvažovania v intenciách deväťdesiatych rokov, kde aj dobré úmysly proslovenských politikov pohltili korporátne mechanizmy centralizovanej politiky, alebo záujmov koordinovaného, politického tretieho sektora, kde sú na vrchole nikým nevolené štruktúry Európskej komisie, ktorá dostáva noty z privátnych, elitárskych think-tankov v štýle Aspen Institute, CFR, World Economic Forum, Comitee 300, Trilateral Commission, Bilderberg, OSF a ďalších stavovských kartelov globalistickej finančníckej šľachty. A všetky tieto abscesy “liberálnej demokracie” sa spolu s falšovaním a podvodmi ohľadne volieb a elektronického sčítavania hlasov dostávajú aj k nám ako terminálne štádium neoliberalizmu.

Poradiť si s týmito schémami, ich pochopenie a reakcia na ne, je aktuálna výzva pre inteligenciu, ktorej úloha rozhodne netkvie v jej “rozlezení sa” do vydierateľného a zmanipulovaného prostredia straníckych štruktúr a ich mecenášov. Takáto schéma nás totiž pripravila takmer o celý národný majetok s bezmocným prizeraním sa tej časti populácie, ktorá sa vydáva za inteligenciu. Nie, táto šachová partia je oveľa zložitejšia a žiada si podstatne vyzretejšie a zorientované intelektuálne kádre.  

Medzi tými, ktorých združenie počastovalo svojim diplomom však nebol nikto zo známych osobností národného zápasu za sebaurčenie, teda ani Štefan Harabin, prípadne advokátka Adriana Krajníková či profesor Peter Staněk a mnohí ďalší. Za redakciu Z&V ani televíziu zvtv si v klube Viliama Hornáčeka nezaslúžil pozornosť nikto – namiesto toho Hornáček verejne čítal osobnú korešpondenciu s profesorom Staněkom, ktorý sa zo zdravotných dôvodov ospravedlnil, no zaslal svoj príspevok do diskusie. Prítomní (a navzájom sa ocenení), ho hlasovaním odmietli prečítať.

Celá akcia s pár desiatkami prítomných sa niesla v duchu veľkej sebaprezentácie Viliama Hornáčeka, ktorý paradoxne prízvukoval “silu spojenia”. Svojim postojom však naopak potvrdil, že archaické myslenie časti slovenskej inteligencie takto už celé roky vytvára iba klubovú diskusiu bez opodstatnenia a podpory širokej verejnosti. Ak neexistujú vízie a schopnosti nadchnúť široké masy, ak sa niekoľko vzdelaných ľudí uzavrie iba do akademických debát vedúcich iba ku presadeniu sa v politických stranách, Slovensko by čakal skutočne neradostný osud. Ak sú však naše predstavy a plány veľkorysé, ak odmietneme hrať celé roky ich hru zdôvodnenú porazeneckým tónom, potom inteligencia na Slovensku splní svoje opodstatnenie. V opačnom prípade sú to iba chlebíčkové seansy s diplomami obliatymi vínom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • V tomto musím podporiť Rostasa – ŽIADNE politické strany!
    Ano, máme tu zvrátený zastupiteľský systém politických strán, ale ten ujo Horňáček si asi nevšimol jednu vec! Že na rulete VŽDY zarobí kasíno! Že ak hrá sedmu s falošným hráčom ktorý používa falošné karty tak VŽDY prehrá! On chce hrať hru, ktorej pravidlá určil a priebežne určuje a mení NEPRIATEĽ, a chce vyhrať? Nie je slušne povedané – hlúpy?
    Prečo by sme nemohli zmeniť ten politický systém, ktorý tu máme? Nevidím najmenší dôvod. Len by ho museli chcieť zmeniť rozumní ľudia v spojení ľuďmi čo majú peniaze. A všetci z nich by museli byť morálni a charakterní.
    Rostas sa zatiaľ prejavuje ako morálny a charakterný… o ujovi Hornáčekovi som doteraz nič nepočul (možno našťastie).

Leave a Reply