R. Fico označil ministerku Kolíkovú za bezcitnú ženskú, ktorá otvorene klame. Jankovská opäť vo väzení

· Čas čítania: 3 min.

Doc. JUDr. Robert Fico, CSc. Fico sa vyjadril k väznenému právnikovi z kauzy Dobytkár, ktorý zomrel na COVID-19 : „Som zvedavý, čo urobí tá bezcitná ženská na ministerstve spravodlivosti, ktorá otvorene klamala o pľúcnej ventilácii.“

Ministerka spravodlivosti Mária Kolíková (Za ľudí) v utorok (2.3.2021) oznámila, že advokát Ľubomír Krivočenko, ktorý bol zadržaný v rámci akcie Dobytkár, zomrel vo väzení na Covid-19. Predseda strany Smer-SD Robert Fico z toho vinní aj ministerku.

Podľa Kolíkovej sa nepodarilo zabezpečiť chorému lôžko s pľúcnou ventiláciou. Zároveň zdôraznila, že v nemocnici pre obvinených a odsúdených v Trenčíne mu poskytli všetky dostupné zariadenia pre pacientov s ochorením COVID-19, nemocnica však nedisponuje pľúcnou ventiláciou. Fico upozornil, že nebohý advokát bol vo väzbe už jeden rok a vzťahovala sa neho prezumpcia neviny. Podľa informácií, ktoré sa dostali na verejnosť, sa s ním malo zaobchádzať neprimerane.

Podľa Fica sú za to zodpovední ministerka spravodlivosti Mária Kolíková a prokurátori. Fico kritizuje, že manželke nebohého nebolo umožnené s ním telefonicky komunikovať. Taktiež jej neboli poskytnuté základné informácie o zdravotnom stave jej manžela, keďže nedisponovala splnomocnením.

„Ako je možné, že nebohý 4-krát žiadal dozorového prokurátora o možnosť stretnúť sa s notárom, aby mohol manželke takéto splnomocnenie dať, a ani raz mu nebolo vyhovené? Ako je možne, že manželka advokáta celé dni nič netušila o tom, v akom vážnom stave je jej manžel? Ako je možné, že manželku o smrti svojho manžela informovali až 24 hodín po jeho smrti?“ pýta sa vo videu na sociálnej sieti Fico.

Ministerku Kolíkovu obvinil z toho, že klame. Podľa informácii totiž v okolí bola nemocnica, ktorá mala voľnú pľúcnu ventiláciu. Podľa Fica mali advokáta previesť do civilnej nemocnice.

Predseda Smeru tiež pripomenul, že za posledné obdobie došlo vo väzení k tragédii generála Lučanského, o samovraždu sa pokúsila Monika Jankovská a na ostatných obvinených vytvárajú nátlaky. Všetky udalosti sa pritom týkajú citlivých káuz.

„Toto je právny štát?“ pýta sa ďalej Fico a dodáva, že čaká ako sa teraz zachová ministerka spravodlivosti, ktorú označil za „bezcitnú ženskú“. Tiež bude čakať na to, ako zareaguje prokuratúra.

Robert Fico sa na tlačovej konferencii vyjadril aj k Monike Jankovskej. Veril, že nebude opätovne uväznená vzhľadom na jej zlý zdravotný stav. Bohužiaľ bola.

Jankovská bola na slobode len pár sekúnd, po zadržaní sa zrútila

Bývalá štátna tajomníčka Monika Jankovská si vytúženú slobodu dlho neužila. Krátko po vyjdení z brány väzenskej nemocnice pre obvinených a odsúdených v Trenčíne ju policajti opäť zadržali. Jej advokát Peter Erdös netají svoje znechutenie.

Najvyšší súd vo štvrtok prepustil Jankovskú z väzby, no tá sa z toho dlho netešila. Vonku ju už čakali policajti na čele s vyšetrovateľom kauzy trenčianskeho baru Fatima Petrom Juhásom. Naložili ju do auta a odviezli preč. „Moja klientka sa po tom, čo jej urobili, psychicky zrútila. Momentálne nie je vôbec ničoho spôsobilá. Takto na Slovensku vyzerá prepustenie z väzby. Je to moja práca, ale ťažko to všetko rozdýchavam,“ povedal Erdös. Zároveň potvrdil, že Jankovskú opätovne zadržali pre kauzu Fatima, v ktorej je obvinená z marenia spravodlivosti.

„Z brány väznice stihla urobiť len dva kroky. Neviem, či vôbec bola schopná niečo vnímať, keď ju brali. Keďže som videl, v akom je stave, predpokladám, že ju opäť odviezli do nemocnice,“ mieni advokát.

„Sudca pre prípravné konanie jasne odôvodnil, prečo moja klientka nemá byť väzobne stíhaná, pričom zaplatila peňažnú záruku 100-tisíc eur a Najvyšší súd jej nariadil kontrolu takzvaným náramkom. Nevidím teda žiadny dôvod na ďalšie zadržanie,“ podotkol.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

1./ Fico sa vyjadril k väznenému právnikovi z kauzy Dobytkár, ktorý zomrel na COVID-19 : „Som zvedavý, čo urobí tá bezcitná ženská na ministerstve spravodlivosti, ktorá otvorene klamala o pľúcnej ventilácii“, Hlavné správy, 3.3.2021

2./ Jankovská bola na slobode len pár sekúnd, po zadržaní sa zrútila, Pravda, 4.3.2021

3/ Tlačová konferencia strany Smer 4.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár