Rakúska vláda má problémy – polícia a armáda sa postavili proti zdravotnej diktatúre

Foto: Rakúsko protest proti obmedzeniam

„Povinnosť uvaliť kontrolu podľa pokynov ministra vnútra policajný zväz odmieta.“

„Zväz ozbrojených síl oznámil, že sa budúcu sobotu zúčastnia na veľkom proteste vo Viedni.“

„Polícia a armáda odmietajú vykonávať kontroly hygienického preukazu pod názvom ‚sloboda a ľudská dôstojnosť. Pripoja sa k veľkému protestu proti povinnému lockdownu neočkovaných 20. novembra vo Viedni.“

Len niekoľko dní po tom, čo sa rakúsky kancelár Alexander Schallenberg rozhodol obmedzovať neočkovaných ľudí, politici a odbory vyzvali na rozsiahle povstanie proti tomuto bezprecedentnému opatreniu obmedzujúcemu slobodu vo svete. Líder Strany slobody (FPÖ) Herbert Kickl zvolal na 20. novembra vo Viedni „megademonštráciu“. Krátko nato prezident Zväzu rakúskych ozbrojených síl (FGÖ) Manfred Haidinger nasledoval príklad a pridal sa k listu zverejnenému 14. novembra. Mieni „brániť základné práva a slobody“. FGÖ špecifikuje, že každý je oprávnený demonštrovať, a to aj v prípade uväznenia! Povinnosť kontroly uloženú ministrom vnútra Karlom Nehammerom už policajný zväz zamietol. Okrem toho Zväz rakúskych ozbrojených síl oznamuje, že sa zúčastnia na tomto veľkom zhromaždení vo Viedni.

Vláda v panike

Ide o poriadnu facku pre vládu, ktorá podľa rakúskych médií prejavuje čoraz väčšiu paniku. Predseda Sociálnodemokratických odborov (FSG) a Odborového zväzu polície Hermann Greylinger v rozhovore nenechal nikoho na pochybách, že polícia sa podľa týždenníka Wochenblick cíti byť neschopná vykonávať tieto kontroly.

Manfred Haidinger (FGÖ) vo svojom liste dodáva: „Týmto upozorňujeme, že účasť na zhromaždeniach je osobitne chráneným zákonným právom a že je zohľadnená aj v aktuálne dostupnom návrhu vyhlášky. Účasť a cestovanie po celom Rakúsku je povolené.“

Aj keď neočkovaným ľuďom sa odporúča cestovať súkromnou dopravou.

V liste sa napokon pripomína, že „zákaz zhromažďovania sa občanov na naplánovanej demonštrácii, ako aj zákaz zhromaždenia politických strán boli uznané ako nezákonné“ viedenským správnym súdom.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) https://infodujour.fr/politique/54068-lautriche-se-souleve-contre-la-dictature-sanitaire

(2) https://twitter.com/Yoann_IV/status/1460687657999155205

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár