REPUBLIKA VYTVÁRA BLOK VLASTENECKÝCH STRÁN DO EUROPARLAMENTU

Európsky parlament. Foto: TASR/AP

Predstavitelia hnutia REPUBLIKA sa 12. apríla 2024 zúčastnili veľkej medzinárodnej konferencie vlasteneckých strán v bulharskej Sofii. Cieľom podujatia bolo položiť základy predvolebnej, ale najmä povolebnej spolupráce vlasteneckých strán v novozvolenom Európskom parlamente.

Ako sa na konferencii v Sofii vyjadril predseda hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík:

„Naším cieľom je vytvoriť v novom Europarlamente silný blok (frakciu) vlasteneckých strán, ktorá už nebude môcť byť ignorovaná, ktorá dokáže zastaviť nezmysly z Bruselu a vrátiť Európe mier, pokoj a prosperitu.“

Predstavitelia zúčastnených vlasteneckých strán potvrdili svoj zámer spolupracovať na európskej úrovni aj oficiálnym podpisom tzv. Sofijskej deklarácie.

SOFIJSKÁ DEKLARÁCIA 

Európa je v existenčnej kríze. Hodnoty, na ktorých je európska civilizácia založená, sú ohrozené a spochybňované agresívnymi globalistickými ideológiami. Demokraciu a právo ľudí na sebaurčenie nahrádza diktatúra nikým nevolenej byrokracie, ktorá sa nikomu nezodpovedá. Ekonomickú bezpečnosť ohrozujú záujmy medzinárodných korporácií a finančných inštitúcií. Sloboda slova ustupuje masívnej cenzúre. Na európskom kontinente sa vedie vojna, ktorá ho môže úplne pohltiť – už tretíkrát za posledných 100 rokov.

Európska únia v súčasnej podobe nedokáže poskytovať inštitucionálnu odpoveď na tieto výzvy. Agenda tých, ktorí o sebe tvrdia, že sú jej lídrami, sa zásadne líši od názorov väčšiny občanov. Kríza dôvery v súčasnú EÚ dosiahla alarmujúcu úroveň, ktorá ohrozuje budúcnosť európskej civilizácie. Vedení našimi princípmi sa v nasledujúcom mandáte Európskeho parlamentu zjednocujeme za dosiahnutie cieľov:

1️⃣ Európa musí prestať byť oblasťou, ktorej hospodársky dominujú záujmy nadnárodných korporácií a finančných inštitúcií. Náš kontinent musí byť politickým priestorom vzťahov a spojení medzi rovnocennými a suverénnymi štátmi.

2️⃣ Moc nezodpovednej byrokracie musí byť zastavená. Demokratická moc spočíva na občanoch. Občania, nie bruselskí byrokrati, by mali rozhodovať o tom, ako chcú žiť.

3️⃣ Vojna v Európe musí byť zastavená, a to sa môže stať len prostredníctvom mierových rokovaní. Európa je založená na mieri. A na tomto základe sa krajiny Európy musia stať nezávislým a silným hráčom v medzinárodnej politike.

Nadchádzajúce voľby do Európskeho parlamentu sa konajú vo veľmi dôležitom a historickom období. Preto kategoricky vyhlasujeme, že takto už nemôžeme pokračovať, čelíme hrozbe straty Európy ako takej. My, ktorí si za týmto vyhlásením stojíme, to nedovolíme!

Podpísaní zástupcovia strán z krajín EÚ:

🇧🇬 Vazrazhdane (Bulharsko)

🇸🇰 REPUBLIKA (Slovensko)

🇳🇱 Fórum pre Demokraciu (Holandsko)

🇸🇪 Alternatíva pre Švédsko (Švédsko)

🇭🇺 Naša Vlasť (Maďarsko)

🇬🇷 AKKEL (Grécko)

A taktiež zástupcovia strán zo zvyšku Európy:

🇦🇩 Vazrazhdane (Moldavsko)

🇷🇸 Zavetnici (Srbsko)

🇨🇭 MASS-VOLL (Švajčiarsko)

Ku tejto aktivite sa vyjadril aj Tibor Eliot Rostas, ktorý si na kandidátnej listine Republika ako nezávislý zvolil posledné miesto:

„Presne tieto aktivity sú jasným signálom, že medzinárodné sily brániace národno-štátne záujmy členských krajín EÚ nie sú izolované, ako sa to snažia prezentovať rozkladné sily pôsobiace na našej domácej pôde. Hlasy občanov volajúce po záchrane Európy spod despotického vedenia smerujúceho k samovražde Starého kontinentu sú čoraz výraznejším signálom prevratných zmien, ktoré skôr či neskôr Európa pocíti.“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár