Reštriktívne opatrenia sužujú Európu

· Čas čítania: 2 min.
Zdroj: Shutterstock

Takmer všetky európske štáty, pod vplyvom tzv. druhej vlny, opäť zavádzajú rôzne reštrikčné opatrenia, ktoré majú častokrát nelogický charakter. Na šialenstve druhej vlny sa nenesie len Slovensko, ale čiastočný „lockdown“ začína znepríjemňovať život aj ďalším Európanom.

Nemecká kancelárka Angela Merkelová sa má, v reakcii na nárast nových infekcií, stretnúť so zástupcami všetkých 16 spolkových republík, aby prediskutovali nové pravidlá týkajúce sa korona vírusu. V Berlíne nariadili úrady zákaz vychádzania v noci. Stalo sa tak po prvý krát za uplynulých 70 rokov a všetky podniky musia byť zavreté do 23.00 hodiny.

Severní Íri zaviedli v rámci  Británie najprísnejšie opatrenia. Odstavili na dva týždne školy a na štyri týždne bary a reštaurácie s výnimkou „jedla so sebou“. Od ľudí sa očakáva, že sa vyhnú zbytočnému cestovaniu, budú pracovať z domu a univerzity prejdú na dištančnú formu vzdelávania.

Podobne ako Íri aj severovýchod Katalánska uzavrie  bary, aby sa spomalilo šírenie vírusu. Španielsky kabinet  nariadil v Madride 15 dňový výnimočný stav.

Francúzky prezident Macron vystúpil v televízii, kde komunikoval zhoršujúci sa stav pandémie. Jeho administratíva, vzhľadom na zhoršujúcu sa  ekonomickú situáciu, na druhej strane váha, so zavedením ďalších opatrení. Podľa francúzskych médií je v hre aj úplný zákaz vychádzania pre hlavné mesto. V Paríži a na jeho predmestiach vykonáva polícia kontroly, či bary a reštaurácie dodržiavajú nariadenia.

Holandský predseda Mark Rutte, že jeho krajina sa v stredu vracia k čiastkovému lockdownu. Holandsko zatvorí bary a reštaurácie, zakáže predaj alkoholu, obmedzí otváracie hodiny maloobchodných predajní. Rúška sú povinné v exteriéri pre osoby staršie ako 13 rokov, zhromaždenia v interiéri sú obmedzené na 30 osôb, školy a verejná doprava ostávajú otvorené. Holandský minister zdravotníctva uviedol, že opatrenia budú v platnosti minimálne 4 týždne s posúdením stavu po 2 týždňoch a ak búdu neúčinné, môže nasledovať ich sprísnenie.

Taliansky premiér Conte podpísal dekrét týkajúci sa nových opatrení pre verejné zhromaždenia, reštaurácie, športové a školské aktivity.

Británia v snahe zabrániť šíreniu vírusu zavádza 3 úrovňový systém podľa miery nákazy.

V Poľsku napriek nárastu prípadov ostávajú otvorené školy. Pre ľudí nad 60 rokov zaviedli vyhradené nákupné hodiny, nosenie masiek na verejnosti, platí bez výnimky.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Coronavirus digest: Europe tightens restirctions to control spread of COVID-19, dw.com, 13.10.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár