RTVS propagovala Banderovcov, Aktuality tvrdili, že nás Rusi neoslobodili

Verejnoprávne Rádio Slovensko včera v relácii Štúdio svet odvysielalo rozhovor s anonymným príslušníkom banderovského Pravého sektoru, organizácie, ktorá bojuje v Donecku a Luhansku, aby podľa jeho slov “bránila naše územie, ktoré nám ukradli”. Pravý sektor sa hlási k odkazu Stepana Banderu, ktorý však podľa dotyčného ozbrojenca bol “vlastenec a nacionalista” a fašistu z neho urobili Rusi prekrútením dejín. Takže asi kruté zločiny Banderovcov sú len ruská fantázia. Takisto Pravý sektor je vraj len vlastenecká organizácia, ktorá nemá s fašizmom nič spoločné. A horlivá redaktorka, ktorá robila rozhovor priamo na Ukrajine, dodala, že títo ľudia vôbec nie sú pravicoví extrémisti, “Pravý sektor” sa nazvali len preto, že na Majdane mali na starosti bezpečnosť pravej strany námestia.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Spomínali sme to viackrát a zopakujeme to znovu: súkromné médium má právo presadzovať názory svojho vydavateľa a raziť určitú ideologickú líniu. Ale verejnoprávne médium je povinné zachovávať vyváženosť informácií. Keď už bola pani redaktorka na Ukrajine, prečo na vyváženie neurobila aj rozhovor s niektorým dobrovoľníkom na druhej, proruskej strane? Alebo ak nie, prečo nedávala respondentovi aj kritické otázky a len mu poskytla priestor na jeho propagandu?

Na živenie protiruských nálad sa však hodí kadečo. Presne včera o podobnom čase vyšiel na ringierovskom portáli Aktuality.sk článok, kde sa tvrdí, že Červená armáda nás koncom druhej svetovej vojny neoslobodila, ale okupovala, pretože priniesla so sebou totalitný komunistický režim (https://www.aktuality.sk/clanok/722850/tyzden-vo-svetovych-mediach-bulhari-odmietaju-oslobodenie-cervenou-armadou/ ). S týmto stanoviskom prišli bulharskí predstavitelia a podľa autora článku Zola Mikeša by tak mala urobiť aj slovenská vláda. Samozrejme, že víťazné mocnosti (či už USA, Veľká Británia alebo ZSSR) sledovali koncom vojny aj svoje politické ciele. Nikto z liberálov však nespochybňuje zásluhu USA na oslobodení západnej Európy a nevykrikuje, že Američania si tu chceli zabezpečiť svoju nadvládu (pričom dodnes okupujú Nemecko). Nás Sovieti okupovali až po roku 1968 a tvrdiť, že v roku 1945 nás neoslobodili spod fašizmu, je hrubé prekrúcanie dejín.

Zdroje: RTVS, Aktuality.sk

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply