Rúška proti infekčným chorobám? Paranoidné, povedal Fauci pred pandémiou

Foto: NIAID Public Domain, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=97602631; Pozadie: freepik; Koláž: report24

Ako sa chrániť pred infekčnými chorobami? Túto otázku mal zodpovedať Dr. Anthony Fauci, najvyšší americký „kazateľ korony“, v rozhovore v máji 2019 – takmer rok pred takzvanou pandémiou. Na pozadí posledného 2,5 roka môže byť jeho odpoveď prekvapivá: Na otázku, či treba nosiť rúška, sa zasmial: To by vraj bolo „paranoidné“. Takže asi o rok neskôr boli Fauci, Spojené štáty a zvyšok sveta evidentne šialení.

V neposlednom rade kvôli svojmu charakteristickému raz tak, potom inak“, pokiaľ ide o rúška, si americký Covid expert vyslúžil viac než slávnu prezývku „Flip-Flop Fauci“. V skutočnosti, na začiatku takzvanej pandémie, Fauci stále tvrdil, že nie je dôvod nosiť rúška v každodennom živote, pretože ani zďaleka nemajú taký účinok, aký si ľudia predstavujú. V tom mal pravdu – ale neskôr v apríli urobil radikálny sek, a pridal sa k zboru fanatikov do rúšok a respirátorov.

Je to o to dráždivejšie, ak vezmeme do úvahy Fauciho vyjadrenia v tom istom rozhovore v máji 2019. Tam sa moderátor David Rubenstein spýtal: „A čo je najlepší spôsob, ako zabrániť tomu, aby som dostal infekčnú chorobu a musel som vás potrebovať ako lekára? Nosiť masku –?“ „Nie, nie, nie,“ odpovedal Fauci so smiechom.

Takže to nemusím robiť, skonštatoval Rubenstein a spýtal sa: „Ak teda niekto – keď vidím, že je pripravený kýchať alebo kašľať, idem preč?“ Nie, ani to nie: „Vyhnite sa všetkým paranoidným aspektom, a urobíte niečo pozitívne,“ dodal Fauci.

Foto: Freepik
Foto: Freepik

Nosenie masiek a záchvaty paniky pri pohľade na ľudí, ktorí možno kýchajú alebo kašľú, boli v tom čase paranoidné, negatívne a v skutočnosti škodlivé. Namiesto toho by sa podľa Fauciho mal človek jednoducho o seba starať a viesť zdravý životný štýl:

A: Dobrá výživa. B. Ja viem, nefajčíš. Viem, že nepiješ. Aspoň nie veľmi, takže je to celkom dobré. Pohybujte sa. Viem, že necvičíš toľko, koľko by si mal. Dobrý spánok. Myslím si, že normálne, zdravé a technicky nenáročné veci sú to najlepšie, čo môžeš urobiť, David, aby si zostal zdravý,“ diskutoval. Kto by to bol povedal?

Orwellovský nový normál začal pre Fauciho v USA okolo apríla 2020, keď CDC vydalo prvé univerzálne odporúčanie na rúška pre verejnosť, ktoré zrazu podporil.

Predtým Fauci nielenže spochybnil užitočnosť rúšok, ale tiež vyhodnotil riziko Covid-19 pre všeobecnú populáciu ako nízke a vyzval Američanov, aby sa nebáli. Zrejme až neskôr si ľudia uvedomili, aké mocensko-politické a peňažné výhody so sebou prinesie „pandémia“ s maximálnym vyvolávaním paniky a potom bezmyšlienkovite hodili znalosti a poznatky z infektológie cez palubu v nádeji, že ich ten hlúpy občan nekriticky prehltne. Skutočnosť, že koronová paranoja dokázala uviaznuť v niektorých mysliach dodnes, treba považovať za mimoriadne znepokojujúcu.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Masken gegen Infektionskrankheiten? Völlig paranoid, befand Fauci noch im Mai 2019, Report24, 1. December 2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár