Ruskému hospodárstvu by mohli pomôcť európski migranti

Tagged With: , , , , 2 komentáre

Kvalita života radových občanov sa z hľadiska pokoja a bezpečnosti v západnej Európe zo dňa na deň zhoršuje, a to nielen vo veľkomestách. V tzv. starých členských štátoch EÚ prebieha zrážka civilizácií v dôsledku prívalov prevažne mladých a čoraz požadovačnejších moslimov z Ázie a Afriky. Samotný čierny kontinent je už po stáročia obeťou rozpínavej a neraz brutálnej islamizácie, čo možno v súčasnosti sledovať v Nigérii, Sudáne, Etiópii a v mnohých lokalitách subsaharskej Afriky. Islamizovanie a afrikanizovanie európskych krajín, ktoré bude medzinárodnoprávne zaštítené, vyprovokuje tri základné druhy reakcie pôvodnej populácie: odpor, rezignáciu a exodus.

Skúsme sa pozrieť na tú tretiu – inštinktívne nutkanie utiecť niekam do bezpečia. K tradičným prisťahovaleckým zemiam za Atlantikom sa opatrnými ponukami na prijímanie migrantov pridáva aj Ruská federácia. Ruskému prezidentovi Vladimirovi Putinovi sa od nástupu do úradu podarilo zastaviť hospodársky úpadok svojej vlasti a vrátiť ju na medzinárodnú arénu ako veľmocenského aktéra. Hlavný dôvod, prečo nie ako hospodárskeho hráča, ale „iba“ vojenského, nespočíva v nedostatku energetických či surovinových zdrojov, ale v nedostatočne početnej populácii na taký rozľahlý štátny útvar. Z chápadiel globálnej americkej finančnej a obchodnej chobotnice sa môže vymaniť len vtedy, ak sa postaví na vlastné nohy.

Potrebuje si zreorganizovať všetky odvetvia ekonomiky, aby odolávala v podmienkach hospodárskej vojny, ktorú proti nej rozpútali Spojené štáty. Popri výkonnom zbrojnom priemysle sa prioritne musí postarať o potravinovú bezpečnosť. Štátna štatistic­ká ročenka www.gks.ru/free_doc/doc_2018/magazine/st_ob1-eng.pdf k 1. januáru 2018 vyčísľuje počet obyvateľov Ruskej federácie na necelých 147 miliónov. Narodilo sa menej občanov než umrelo a za nepatrný čistý prírastok 77-tisíc osôb vďačí prisťahovalectvu. Štatistiky úradne evidujú len legálnych prisťahovalcov a ich počty sú na obrovskú krajinu s jedenástimi časovými pásmami prinízke. Obzvlášť, keď drvivú väčšinu tvoria privandrovalci z bývalých sovietskych republík, najmä stredoázijských, kde prebieha proces islamskej obrody. Šíreniu islamského fundamentalizmu štedro a cieľavedome napomáha financovanie zo Saudskej Arábie. Protirusky sa mohol výraznejšie radikalizovať aj druhý najpočetnejší segment prisťahovalcov z Ukrajiny.

Autor: Patrik Sloboda

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...
2 Responses to "Ruskému hospodárstvu by mohli pomôcť európski migranti"
  1. Moje deti a vnucka tu uz ziju. Dcera nebola na Slovensku viac ako desat rokov.Ked konecne prisla bola zhrozena z toho co videla na Spisi. Spinave vlaky, stanice obsadene a hlavne zaspinene emigrantami z Indie…ktovie kedy tamzas pojde…

Pridaj komentár

  & Časopis