Rusko informovalo o falošnej zahraničnej kampani proti vakcíne Sputnik V

Foto: Screenshot YouTube

A znova o objektivite, dvojakom metri a falošných správach. Naše pravdovravné, nezávislé, meinstreamové média už niekoľko dní venujú veľký priestor „prvému vakcinačnému úspechu na Západe“. Slávnostne trúbia a podrobne informujú o tom, ako vo Veľkej Británii odštartovali očkovanie obyvateľstva. O tom, že podobná akcia už dávno prebieha po celom nekonečnom Rusku, sa skúpymi slovami zmienilo iba pár slovenských médií. Prirodzene, veď kto by chcel propagovať úspechy „ruského agresora“.

Na druhej strane, náš „objektívny“ mainstream srší nedočkavosťou, kedy konečne začne masové očkovanie obyvateľstva v EÚ a špekuluje, ktorá zo západných vakcín sa bude používať v EÚ a na Slovensku. Publikujú len „suché správy“ o tom, že údajne v Rusku sa vyvinuli akési vakcíny, z ktorých ani jedna nie je účinná a môžu byť škodlivé pre zdravie. Na druhej strane, vôbec nespochybňujú efektivitu a neškodnosť pripravovaných vakcín na Západe. Zas dostala pravda na frak cez objektivitu informovania, cez dvojité štandardy a falošné správy.

Túto skutočnosť si prirodzene všimli v Rusku a ohradili sa voči falošným informáciám, ktoré na margo ruských vakcín šíria európski politici, „odborníci“ a média. Ruské ministerstvo obrany uviedlo, že získalo informácie o cielenej a zo zahraničia štedro financovanej masovej fejkovej kampani proti ruským vakcínam. Niet sa čomu čudovať, lebo v tomto prípade sú záujmy amerických a európskych politikov a hlavne farmaceutických spoločností, zhodné. Mienia zlikvidovať ruských konkurentov – každý vo svojej oblasti.

V EÚ a USA o tejto “kampani” hlavne proti ruskej vakcíne Sputnik V, ktorou už masovo očkujú obyvateľstvo v Rusku, v oficiálnom vyhlásení informoval hovorca ruského ministerstva obrany, generálmajor Igor Konašenkov. „Pritom detailne vieme o tom, aké financie a zdroje zo zahraničia sú používané na diskreditáciu ruského zdravotníctva doma a vo svete. Na sociálnych sieťach a zo zahraničia financovaných grantov internetových zdrojov, sa v ruštine šíria výsledky pseudoanalytických „prieskumov“ a falošné svedectvá o údajnom „nebezpečenstve“ ruskej vakcíny, o masovom odmietnutí očkovania aj z radov príslušníkov Ozbrojených síl,“ uviedol Konašenkov.

Liga bezpečného internetu informovala, že objavila na sociálnych sieťach a messengeroch vyše 1,4 tisíc fejkových správ o vakcíne Sputnik V a o procese očkovania v Rusku. Podobné publikácie sa rozmiestňujú na WhatsApp, Telegram, Instagram a v komentároch na  YouTube. Falošné správy sa podľa nich šíria výlučne o ruských vakcínach. Za účelom vytvárania pocitu „objektivity“ týchto informácií, sa čiastočne správy týkajú aj západných vakcín, avšak s negatívnym dopadom pre ruské vakcíny. Ako príklad uvádzam jednu správu: „Rusko sa obrátilo na EÚ a USA s požiadavkou, aby mu predali vakcínu Pfizer“, čo je prirodzene totálny nezmysel a absolútne falošná správa. Rusko vyvinulo už niekoľko vlastných vakcín, ktoré predáva po celom svete a nemá záujem nakupovať cudzie vakcíny.

Hovorca ruského ministerstva obrany Igor Konašenkov pripomenul, že ruskú vakcínu Sputnik V pripravili najlepší domáci odborníci, vrátane expertov ministerstva obrany. Prezradil, že do konca tohto roka bude zaočkovaných vyše 100 tisíc príslušníkov ruskej armády. Informoval,  že do 10. decembra bolo zaočkovaných vyše 10 tisíc ruských vojakov. Podčiarkol, že neboli zaregistrované žiadne negatívne následky po zaočkovaní vakcínou Sputnik V.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) Заявление официального представителя Минобороны России генерал-майора Игоря Конашенкова о вакцинации военнослужащих, Министром обороны Российской Федерации, 11.12.2020

(2) В Минобороны заявили о финансируемой из-за рубежа информационной кампании против российской вакцины, D-Russia, 11.12.2020

(3) Минобороны заявило о зарубежных планах дискредитировать вакцину «Спутник V», Vedomosti, 11.12.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply