Salvini chce vysťahovať nelegálne rómske tábory

· Čas čítania: 1 min.

Taliansky minister vnútra Matteo Salvini nariadil vypracovať správu o prítomnosti rómskeho obyvateľstva v jednotlivých regiónoch Talianska s cieľom zlikvidovať ich preplnené a nelegálne existujúce tábory.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Salvini podľa agentúry AFP nariadil regionálnym prefektom, aby do dvoch týždňov vypracovali „správu o prítomnosti Rómov, Sintov a Camminantov“ vo svojom regióne. „Cieľom je overiť existenciu ilegálnych táborov, aby mohol byť vypracovaný plán na ich vysťahovanie,“ uviedol Salvini. Rómovia, Sintovia a Camminantovia sú etnickými skupinami, ktoré žijú kočovným spôsobom života a v Európe sú už celé stáročia.

Rada Európy vo svojich správach uvádza, že v Taliansku žije od 120-tisíc do 180-tisíc Rómov, Sintov a Camminantov. V porovnaní s inými krajinami Európy má Taliansko najmenej početnú populáciu týchto etník. Asi polovica z nich má talianske občianstvo, stálu prácu i bývanie, ale ich integrácia do spoločnosti je zložitá a často sú pre svoj spôsob života a správanie terčom prejavov nepriateľstva.

Zdroj: TASR

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár