Škandalózne boľševické vystúpenie poslankyne Dubačovej na výbore Národnej rady

· Čas čítania: 5 min.
Foto: Facebook

Na výbore NR SR pre kultúru a médiá počas správy o činnosti Rozhlasu a televízie Slovenska za rok 2017 padli aj slová, ktoré pripomínajú najtemnejšie obdobia našich novodobých dejín. Viera Dubačová, poslankyňa za hnutie OľaNO vystúpila v štýle boľševickej kádrovčíčky, keď nového programového riaditeľa Mareka Ťapáka označila za nebezpečného človeka, ktorý nemá proeurópske názory, a preto nesmie zastávať v Rozhlase a televízii Slovenska (RTVS) významnú funkciu.

Dubačová: „Za programového riaditeľa RTVS bol vymenovaný Marek Ťapák. Vieme, že Ťapák spolupracoval s konšpiračným médiom Slobodný vysielač, ktorý patrí medzi hlavné konšpiračné projekty na Slovensku. A práve toto konšpiračné médium vytvára priestor pre extrémizmus a podporuje jeho nárast na Slovensku, šírenie hoaxov, propagandu, ktorá je protieurópska. Slovensko je členom EÚ, patríme k štátom s proatlantickou orientáciou, čiže jednoznačne si myslím, že takýto človek so svojimi názormi nie je kompatibilný so smerovaním Slovenska, je veľmi nebezpečný.
Čo to vlastne znamená, verejnoprávne médium? Čo je služba spoločnosti? Táto spoločnosť je súčasťou Európskej únie. My vieme aké sú tu teraz momentálne proruské konšpiračné weby, konšpiračné správy, už dnes ich máme presne identifikované, sú na to odborníci. V rôznych susedských členských krajinách EÚ sú už dnes na úrovni vlád zavádzané mechanizmy proti šíreniu týchto konšpirácií.
Teda chcela by som povedať, že toto vnímam ako veľmi nebezpečný signál a odkaz. Nechcem sa vracať ku kauze, keď TASR podpísala zmluvu so Sputnikom (ruská informačná agentúra, českú verziu nájdete tu: 
https://cz.sputniknews.com ), ale toto vytvára náznak istej kontinuity a myslím si, že Slovensko by malo zaujať jednoznačný postoj k boju s ruskou propagandou.“

Ak niekto ide do vedenia RTVS, mal by spĺňať isté kritériá. Práve preto, že sama som divadelná tvorkyňa, veľmi dobre viem, akým spôsobom sa dá manipulovať verejnou mienkou,” priznala sa Dubačová. “Je veľmi dôležité, aby človek na takom významnom poste bol aj názorovo zjednotený so smerom, ktorým kráča naša Slovenská republika. Slobodný vysielač bol uznaný ako konšpiračné médium a názory pána Ťapáka nie sú názory hodné programového riaditeľa RTVS. Aká bude ďalšia tvorba, za ktorú zodpovedá, bude v duchu jeho názorov? Ako sa toto bude dať potom regulovať? Alebo počkáme, kým príde do televízie seriál, ktorý ovplyvní milióny ľudí a potom budeme spätne hľadať, prečo sa to stalo? (Dubačová pravdepodobne myslela seriál Spáči, ktorý odhaľuje spôsob fungovania dnešnej západnej spoločnosti a ľudí ako Dubačová.) Žijeme v časoch informačnej vojny, Slovensko zaspalo čas ruskej propagandy, je to dnes už nepopierateľné.“

Na Dubačovej vystúpenie zareagoval Dušan Jarjabek, poslanec za stranu Smer-SD, predseda Výboru NR SR pre kultúru a médiá: „Vidím, že táto debata sa uberá zlým smerom, a dokonca protizákonným, pani Dubačová. Niekto si možno ešte pamätá päťdesiate roky, a my, ktorí si ich nepamätáme, sme o nich čítali. Boli to najhoršie roky socializmu, tam boli tie procesy, prenasledovanie, jednoducho hrôza. Päťdesiate roky boli založené na kádrovaní. Na kádrovaní ľudí, ktoré sa začínalo tak, že niekto niekoho letmo poznal z nejakej situácie a už sa kádrovalo. A toto, čo tu vy dnes predvádzate, pani Dubačová, to je demagógia 50. rokov – pravda, v opačnom garde a v inej farbe. Toto by som chcel, aby ste si zapamätali z tohto môjho príhovoru.
Vy odsudzujete niekoho len na základe toho, že máte nejaké domnienky, že ste o ňom niečo počuli, a že jeho názor, ako sama hovoríte, „nespĺňa isté kritériá“. Aké sú to kritériá? Tie vaše, pani poslankyňa Dubačová? To je nehorázna demagógia hrubého zrna. Osobne útočíte, ale to je absolútne neprípustné. Aj ja poznám pána Ťapáka, a ani mne neprináleží o ňom hovoriť, a to z jedného základného dôvodu: z hľadiska zákona dokonca ani rada RTVS, ktorá tu je na to, aby dohliadala na situáciu v RTVS, nemá čo hovoriť do personálnych záležitostí, ktoré patria do výlučnej právomoci riaditeľa. On má svoju zodpovednosť a k tej právomoci patria isté právomoci, pani poslankyňa Dubačová. To hovorí zákon, prosím, naštudujte si ho.
Čo vy tu rozprávate, to je len na základe dojmológie. Pán riaditeľ Ťapák má úlohu byť programovým riaditeľom RTVS, je za neho zodpovedný pán generálny riaditeľ Rezník, ktorému sa zodpovedá svojou činnosťou, a ten sa zodpovedá zase nám svojou činnosťou. Pre nás jediným relevantným výsledkom tej činnosti je nejaký program a je úplne jedno, či je za ním ten alebo onen človek. A kým niekto neporušil zákon, nemáme čo riešiť.
Čo vy tu rozprávate je neuveriteľné. Ako sa ten človek vôbec môže brániť, keď tu nie je? Veď vy ste tu v tejto chvíli personalistka, v tom najhoršom slova zmysle! Ako si toto vôbec môžete dovoliť? To je neuveriteľná demagógia v štýle 50. rokov!“

Dubačová sama kedysi v Slobodnom vysielači vystúpila, tvrdí však, že to bolo len v začiatkoch, keď ešte nevedela, že to médium bude také konšpiratívne – teraz by tam, podľa vlastných slov, už nevkročila.

Čo ešte dodať? Kádrovači sú opäť medzi nami, tentoraz v modrom drese liberálnych protiruských kmérov, a kádrujú v štýle najlepších boľševických a nacistických tradícií, hoci popravy sú našťastie len mediálne. Kto má iný ako ten správny euroatlantický názor, nesmie ho prezentovať vo verejnoprávnych médiách, nesmie ísť do funkcie, je podľa nich nebezpečný. Ako povedala poslankyňa Dubačová, „oni presne vedia, kto je nepriateľ euroatlantického smerovania, majú na to odborníkov a chystajú sa s tým bojovať“. Za týmto konštatovaním sa hodí doplniť už len odkaz novinára Júliusa Fučíka, ktorého nacisti pred 75 rokmi v Berlíne popravili: „Ľudia, bdejte!“

Autor: Ivan Lehotský

Zdroj: https://www.hlavnespravy.sk/skandalozne-bolsevicke-vystupenie-poslankyne-dubacovej-na-vybore-narodnej-rady/1426492

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár