Školami sa šíri mor

foto : FB

Myslíte si, že pre vaše deti stačí byť príkladom? Potom ešte musíte vziať v úvahu jednu mimoriadne alarmujúcu skutočnosť a to, že žiaci na školách sú masívne manipulovaní.

Do vyučovacích osnov na hodinách etiky sa povinne dostávajú témy typu “dezinformačné verzus tradičné médiá” a podobne. Na týchto hodinách učitelia tendenčne zavádzajú študentov informáciami o tom, ako údajné dezinformačné médiá (nezávislé médiá) šíria lži a propagandu, ktorú nikdy nechcú v diskusii komunikovať s názorovými oponentmi. Učitelia sa pritom odvolávajú na príručky Denníka N, akými sú  napríklad Mýty o 2. svetovej vojne či Klamstvá a konšpirácie.

K samotným príručkám liberálny Denník N pripája aj praktické cvičenia, ktoré sú určené ako učiteľom, tak i študentom stredných škôl, a tento propagandistický nástroj je v rámci školstva distribuovaný v značnom množstve.

K demagógii mládeže prispievajú aj organizované diskusie o médiách a slušnosti, ktoré sú paradoxne vedené ľuďmi, ktorí iným želajú smrť, a vystupujú s vrecami na hlave s nápisom Zomri.

Kto je za túto selektívnu liberálnu formu výchovy zodpovedný ? A kto rozhoduje o tom, aké učebné materiály sa objavia na školách?

Odpoveď sme hľadali priamo u kompetentných na Ministerstve školstva Slovenskej republiky s ponukou zasielať mesačník Zem&Vek vybraným stredným školám, samozrejme zdarma. Odpoveď prišla zhruba o dva týždne. Čo myslíte, bola plná nadšenia?

Odpoveď neobsahovala žiadnu žiadosť o poskytnutie bližších informácií, či znaky záujmu zo strany Ministerstva. Namiesto toho citovala školský zákon.

K Vašej ponuke posielať na školy geopolitický a kultúrny mesačník  ZEM&VEK  uvádzame,… že sa v školách a v školských zariadeniach zakazuje činnosť politických strán a politických hnutí a ich propagácia. Nepovoľuje sa reklama, ktorá je v rozpore s princípmi a obsahom výchovy a vzdelávania alebo ďalšími negatívnymi činnosťami spojenými s výchovou a vzdelávaním, reklama a predaj výrobkov ohrozujúcich zdravie, psychický alebo morálny vývin detí a žiakov. Na základe citovaného zákona Vám odporúčame obrátiť sa priamo s ponukou na zriaďovateľa školy resp. riaditeľa školy, ktorý môže rozhodnúť o vhodnosti využitia Vašej ponuky v edukačnom procese s dodržaním vyššie citovaných ustanovení školského zákona.”

Denník N bol v rámci predajnosti sledovaný a výsledok bol až neproporčne nízky. Ich predaj sa ocitol na samom konci predajnosti slovenských denníkov (cca 2000 kusov denne). Tento denník si preto vymyslel bájku o svojej sile v online forme. V rámci dostupných štatistík však má na najsilnejšej sociálnej sieti Facebook oproti facebookovej stránke mesačníka Zem&Vek neporovnateľne nízke výsledky.  Preto si svoju neschopnosť osloviť čitateľov v prirodzenej súťaži v tvorbe mienky a názorov kompenzuje priamymi dodávkami na školy.

V septembri tohto roku vydala redakcia Denníka N 100 – stranový magazín o druhej svetovej vojne, ktorý rozposlali 12 500 študentom, v rámci 430 škôl. Za uplynulé dva roky je to už 200 000 výtlačkov propagandistických magazínov.

Rodičia aj študenti, žiadajte na školách o otvorenú diskusiu jedného aj druhého názorového spektra, aby ste predišli blížiacej sa cenzúre a ideologickej totalite. Za redakciu Zem&Vek týmto vysielame signál, že diskusiám s našimi oponentmi sme sa na rozdiel od nich  nikdy nevyhýbali, a vyhýbať sa nebudeme.

Z&V/VF

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=”http://bit.ly/podporit-zemavek” target=”_blank” color=”red” style=”flat” radius=”semiround” size=”lg”]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply