Slepé uličky hľadania nesmrteľnosti

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Archív

Po objave krvných skupín v dvadsiatom storočí sa celkom slušne rozmohla transfúzna terapia. Žiadaná bola (a je?) krv detí. Čím sú mladšie, tým lepšie. Bývalý rumunský prezident by o tom mohol hojne rozprávať. Nuž čo, aj tak skončil poriadne zostarnutý pred popravčou čatou. V tomto pomerne nedávnom storočí „leteli“ aj výlučky či extrakty pohlavných žliaz zvierat. Vrchol ľudskej chamtivosti predstavuje roh z nosorožca. Má slúžiť asi na všetko. Cena? Len 800 000 dolárov za kilogram. Výmena srdca? Taký David Rockefeller ich mal sedem. To znamená, že sedem ľudí zomrelo a Davidko mohol žiť ďalej s vymeneným srdcom. Ale možno mu krivdíme. Čakal na každé srdce poslušne v dlhokánskom rade. Tuším sa dožil 101 rokov, filantrop jeden.

Zdá sa, že pokusy obabrať zubatú sa vždy skončia úplným fiaskom. Nech robíme, čo robíme, náš (hmotný) život sa skončí a zomierame. Vo sfére hmoty sme nepokročili ani o piaď vpred. Pekným príkladom bol aj Inštitút pre štúdium či zachovanie dlhovekosti v Moskve v ZSSR. Podporovali ho najvyššie orgány štátu. Keď jeho riaditeľ vo veku 62 rokov zomrel, diktátor Josif Stalin vedeckú inštitúciu okamžite zrušil. Mal viac zdravého rozumu ako všetci vedci. Spomenuté dvadsiate storočie však prinieslo akúsi nádej. Išlo o objav Alexisa Carrela (1873 – 1944).

Autor: Ján Lakota

[plsc_button url=“http://bit.ly/kupit-online-zemavek-jul-2019″ target=“_blank“ color=“green“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]KÚPIŤ ZEM&VEK JÚL 2019[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár