Slovenská liberálna scéna na strane bieloruského majdanu

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Prezidentská kancelária

Udalosti v Bielorusku prebiehajú podľa mnohokrát realizovaného scenára farebných revolćií a k nemu patrí aj aktivizácia globalistických figúrok v jednotlivých krajinách. Slovensko nie je výnimkou.

„Prezidentský palác je na znak solidarity s občanmi Bieloruska od dnešného večera nasvietený symbolicky na bielo-červeno. Prezidentka Čaputová odsudzuje násilie použité proti občanom Bieloruska, ktorí vyšli do ulíc, aby slobodne vyjadrili svoj názor,“ napísal včera denník N.

Okrem toho veľvyslanec Bieloruska na Slovensku Igor Alexandrovič Leščeňa podporil ako prvý z vedúcich bieloruských diplomatických misií demonštrantov. „Rovnako ako všetci Bielorusi, aj ja som šokovaný príbehmi o mučení a bitiach občanov mojej krajiny,“ povedal vo videu.

Denník N tiež spomína, že Bielorusko prišlo v Bratislave symbolicky podporiť niekoľko desiatok ľudí. Už nespomína, že medzi nimi boli staré známe tváre ako Peter Osuský, Ján Budaj, Grigorij Mesežnikov, Nikita Slovák, Mikuláš Sliacky, alebo Eugen Korda. Čiže išlo zaiste o „spontánnu občiansku akciu“..

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Minútu po minúte, denník N, 15. 8. 2020

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár