Slovenskí motorkári z klubu „Noční vlci MC Európa“ aktívne pomáhajú ľuďom

· Čas čítania: 3 min.

Desiatky tisíc motorkárov klubu „Noční vlci“ nielen v Rusku, ale vo viacerých krajinách Európy a Ázie, ako aj ich priatelia a sympatizanti, sa v období koronavírusovej pandémie zapojili do dobročinnej občianskej akcie „Sme spolu“, ktorú iniciovali „Noční vlci“ na čele s prezidentom klubu Alexandrom Chirurgom Zaldostanovom.

Motorkári – dobrovoľníci všemožými spôsobmi pomáhajú nemocniciam, detským domovom a iným zariadeniam, dôchodcom, ľuďom so zdravotnými problémami a deťom: organizujú pre nich finančné zbierky, nakupujú a dopravujú im lieky, potraviny a iné potrebné tovary. Do tejto dobročinnej akcie sa zapojili aj slovenskí motorkári z klubu „Noční vlci MC Európa“, ktorí už od marca pomáhajú veľkému počtu ľudí.

Slovenskí motorkári poslali list svojim ruským kolegom – členom klubov „Noční vlci“, „Nočné Valkyry“ (klub žien – motorkáriek), „Ruskí motorkári“ a ďalším. Podčiarkli, že v zložitej situácii motorkári v mnohých krajinách prichádzajú na pomoc tisícom ľudí a spoločne plnia svoju misiu. Mnohí z tých, ktorí dodnes nepochopili podstatu klubu „Noční vlci“, si možno až teraz uvedomia, že to nie je motorkársky gang, ako ho prezentujú slniečkari a rusofóbovia, ale skupina ľudí s aktívnou občianskou pozíciou, patrioti, ktorí vždy prídu na pomoc tým, čo ju potrebujú.

„Bratia, pozdravujeme vás v tomto zložitom období. Úplne rozumieme situácii, v ktorej sa nachádzate, pretože u nás je to dosť podobné. V Európe sa začala karanténa pred takmer mesiacom. Obchody sú zatvorené, časť ľudí nechodí do zamestnania, deti nemôžu navštevovať školy, von sa dá ísť iba s rúškom na tvári atď.,“ uvádzajú slovenskí motorkári.

„Od prvých dní si ľudsky a „vlčiacky“ pomáhame navzájom a všetkým na okolí, so zdravotníckym materiálom, potravinami a tým, čo potrebujú. Keď sme sa presvedčili, že sa toto všetko rýchlo neskončí, vytvorili sme si kanál komunikácie a vymieňame si informácie. Koordinujeme našu činnosť. Diskutujeme o všetkých možnostiach a pod.

Noční vlci MC Európa (stránka klubu: https://www.facebook.com/NightWolvesMCEurope/) tiež pomáhajú ľuďom v spolupráci s profesionálmi, záchranármi, hasičmi, atď. Je veľmi dôležité, aby sme komunikovali, pretože sa situácia mení, zákony a možnosti sú v rôznych krajinách odlišné. Ak potrebujete aktuálne informácie, alebo máte niekoho blízkeho, kto potrebuje pomoc v našom regióne, informujte nás. Urobíme všetko, čo je v našich silách. Všetkým prajeme trpezlivosť, dostatok síl a zdravia,“ uviedli slovenskí motorkári v liste svojim ruským kolegom.

Zdroj: https://vk.com/club96170191?z=photo-3519447_457244764%2Fwall-96170191_1772

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár