Sorosova mimovládka po Erdoganovom „útoku“ odchádza z Turecka! Soros podľa Erdogana peniazmi rozdeľuje národy

Foto: IV

Sorosova materská mimovládka Nadácia otvorenej spoločnosti (OSF) definitívne odchádza z Turecka! Rozhodla sa takto len pár dní po tom, ako turecký prezident Recep Tayyip Erdogan obvinil Sorosa z pokusov o destabilizáciu krajiny.

Šéf Sorosovej mimovládky bol totiž medzi 13 „aktivistami“, ktorých tento mesiac v Turecku zatkli a obvinili z podpory masových protivládnych protestov v roku 2013 a z kontaktov na väzneného podnikateľa Osmana Kavalu. Ako sa Erdogan na margo Sorosa doslova vyjadril: „Tento známy maďarský Žid Soros stojí za Kavalom. Tento muž má veľa peňazí, ktoré používa na rozdeľovanie národov.“

Je však veľmi zaujímavé, že v Turecku proti odchodu Sorosovej mimovládky nik neprotestuje, nik nehovorí o diskriminácii, či diktatúre podobne ako tomu bolo napr. v Rusku, či Maďarsku, keď tieto krajiny taktiež riešili Sorosa a jeho mimovládky. V Turecku radšej totiž „nedráždia hada bosou nohou“, pretože dobre vedia ako by to dopadlo. Aj keď sa Erdogan na jednej strane často stavia do pozície diktátora a postupne Atatürkove sekulárne Turecko pretvára na islamskú krajinu, na strane druhej sa však nebabre s rôznymi zapredancami a protištátnymi živlami, ktoré destabilizujú jeho krajinu, teda ani so Sorosom a jeho mimovládkami.

A podobne rázne by mala voči takýmto mimovládkam financovaným zo zahraničia začať vystupovať aj slovenská vláda, pretože pokiaľ sa aj v našej krajine nezačnú robiť rázne kroky voči týmto protištátne konajúcim organizáciám, dovtedy na Slovensku pokoj nebude!

PS: A čo na tieto Erdoganove slová hovorí náš daňový a pozemkový podvodník z paláca, ktorý sa už so Sorosom párkrát aj stretol? Je aj po týchto Erdoganových slovách Turecko stále tým „ostrovom stability a prosperity“ ako to tvrdil pár rokov dozadu? Alebo je pre teba Andrej po tomto nebodaj už aj tvoj nedávny priateľ Erdogan extrémista a konšpirátor?

Martin Bago

https://www.topky.sk/cl/11/1754855/Erdogan-zautocil-na-Sorosovu-nadaciu-a-vyhnal-ju-z-Turecka–Peniazmi-rozdeluje-narody
https://svet.sme.sk/c/20970974/nadacia-otvorenej-spolocnosti-odchadza-z-turecka.html
https://www.reuters.com/article/us-turkey-security-soros/soros-foundation-to-close-in-turkey-after-attack-by-erdogan-idUSKCN1NV1KL
https://www.aljazeera.com/news/2018/11/soros-foundation-close-turkey-bashed-erdogan-181127061557606.html

https://blog.infovojna.sk/sorosova-mimovladka-po-erdoganovom-utoku-odchadza-z-turecka-soros-podla-neho-peniazmi-rozdeluje-narody/

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply