Srbský minister sa vyhráža rodičom: ak nezaočkujete deti, odoberieme vám ich!

Foto: 123rf

Srbský minister školstva Mladen Šarčević varoval, že štát nebude mať pochopenie pre rodičov, ktorí nedávajú zaočkovať svoje deti a avizoval pokuty. Každé dieťa  musí pri zápise doložiť lekárske potvrdenie, že bolo zaočkované. Ministerstvo dalo rodičom, ktorí deti nezaočkovali, čas na nápravu do 1. septembra.

Odoberanie detí

“Rodičia, ktorí sa tomu nepodvolia, budú čeliť sankciám. Posledným krokom bude odobratie dieťaťa rodine,” vyhlásil minister  Mladen Šarčević. V roku 2018, keď vypukla epidémia osípok, jeho rezort dal 1250 rodičov na priestupkové konanie, ktoré skončilo na súde. 48 rodičov bolo odsúdených a 15 pokutovaných sumami od 85 do 120 eur. Zo zákona sú stanovené pokuty 250 až 1250 eur pre rodičov, ktorí dlhodobo odmietajú MMR vakcíny.

Počas epidémie osípok v Srbsku v období októbra 2017 do apríla 2018 sa nakazilo 4500 osôb a 12 zomrelo. Z toho dvaja boli zdravotníci. 93% nakazených nebolo očkovaných (znamená to, že u 7% očkovanie nepomohlo?!)

Smrteľné prípady boli podľa Svetovej zdravotníckej organizácie zaznamenané aj vo Francúzsku, Grécku, Taliansku, v Gruzínsku, Rusku a na Ukrajine.

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2076641

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].
UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply