Stanovisko redakcie Zem&Vek k otázkam Denníka N

· Čas čítania: 1 min.

V priebehu včerajška nám prichádzalo množstvo reakcií k fotografii, ktorú sme použili ako ilustračný obrázok k článku o kandidátke Zuzane Čaputovej, zverejnenom dňa 13. 3. Dnes nás kontaktoval redaktor Denníka N Miro Kern s otázkou, prečo sme na fotografii upravili pani Čaputovej nos.

T. E. Rostas okamžite reagoval nasledovným stanoviskom: „Nikdy by sme sa neznížili k tomu, aby sme upravovali niekoho tvár. Toto je štýl práce, ktorý je nám absolútne cudzí. V momente, keď ku mne prišla informácia, že ide o upravenú fotografiu, dal som pokyn, aby bola zmenená za inú. Zároveň dodávam, že profilová fotografia, ktorú spomínate už dávnejšie kolovala na internete. Nikto z nás nepozná profil tváre pani Čaputovej, preto sa mohlo poľahky stať, že bola zverejnená takáto fotografia. Akékoľvek vykonštruované spojitosti s antisemitizmom a podobné fabulácie pokladáme za absurdné a účelové.“

Do Denníka N sme poslali aj screen shot, ktorý dokazuje, že táto fotka nie je vyrobená u nás. Vzhľadom na to, že v týchto dňoch platí moratórium, nemôžeme ho zverejňovať.

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár