Stanovisko redakcie Zem&Vek k otázkam Denníka N

V priebehu včerajška nám prichádzalo množstvo reakcií k fotografii, ktorú sme použili ako ilustračný obrázok k článku o kandidátke Zuzane Čaputovej, zverejnenom dňa 13. 3. Dnes nás kontaktoval redaktor Denníka N Miro Kern s otázkou, prečo sme na fotografii upravili pani Čaputovej nos.

T. E. Rostas okamžite reagoval nasledovným stanoviskom: “Nikdy by sme sa neznížili k tomu, aby sme upravovali niekoho tvár. Toto je štýl práce, ktorý je nám absolútne cudzí. V momente, keď ku mne prišla informácia, že ide o upravenú fotografiu, dal som pokyn, aby bola zmenená za inú. Zároveň dodávam, že profilová fotografia, ktorú spomínate už dávnejšie kolovala na internete. Nikto z nás nepozná profil tváre pani Čaputovej, preto sa mohlo poľahky stať, že bola zverejnená takáto fotografia. Akékoľvek vykonštruované spojitosti s antisemitizmom a podobné fabulácie pokladáme za absurdné a účelové.”

Do Denníka N sme poslali aj screen shot, ktorý dokazuje, že táto fotka nie je vyrobená u nás. Vzhľadom na to, že v týchto dňoch platí moratórium, nemôžeme ho zverejňovať.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply