STOKA

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Keď rušili naše besedy vo verejných knižniciach a vysokých školách, keď sa médiá ako Sme, RTVS alebo Markíza vyhli spoločnej diskusii so mnou na pôde Trnavskej univerzity a dekanku za tento čin následne zlikvidovali, netušili sme, že bolo treba byť súčasťou stoky, ktorá môže klamať, podvádzať, pohŕdať pracujúcimi, vychvaľovať drogy, kradnúť pozemky, robiť daňové podvody a z cesty električkou stvoriť priam zázrak hodný púte na skládku.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Vďaka mojej dlhodobej práci a skúsenostiam som na to prišiel – sú to drogy, je to chľast, je to marihuana, je to kokaín, LSD…“ prezrádza na prednáške z konferencie Manager Expo v roku 2012 chlapec z dedinky Kysucký Lieskovec Michal Truban. Tento človek uveril sám sebe a svojej „success story“ až do takej miery, že sa cíti byť najvhodnejším kandidátom na premiéra „Tejtokrajiny“. Truban, ktorý sa prirovnáva ku Stevovi Jobsovi (ten takisto frčal na LSD), na prednáške platenej Esetom presviedča publikum, že najdôležitejší krok k úspechu je prvá dávka. Celá táto prednáška sa odvíja na princípe prirovnávania drogových skúseností ku ceste za úspechom a šťastím, kde o nich Truban prehlasuje, že drogy sú super vec. O rok neskôr v roku 2013 na tomto istom princípe ubezpečuje študentov a študentky Pedagogickej fakulty Univerzity Konštantína Filozofa, aké dobré je brať drogy (podľa jeho „žartovných“ slov z prednášky Manager Expo berie všetko).

Autor: Tibor Eliot Rostas

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár