Švédsko bude chcieť od migrantov, aby viedli čestný spôsob života

„Základnou podmienkou úspešnej integrácie je, aby ľudia, ktorí chcú žiť vo Švédsku, rešpektovali základné normy a žili čestným a usporiadaným spôsobom,“ vyhlásila ministerka pre migráciu Maria Malmer Stenergard a oznámila vyšetrovanie na analýzu možného zrušenia povolení na pobyt – nielen za zločiny, ale aj za iné nedostatky v spôsobe života.

Zneužívanie, vysoké dlhy, úzke prepojenie na zločinecké gangy a nečestný spôsob života by sa mohli vo Švédsku čoskoro stať dôvodom na deportáciu. Želá si to stredopravicová vláda (umiernení, kresťanskí demokrati a liberáli) spolu s krajne pravicovými Švédskymi demokratmi (SD). Budú prihliadať na životný štýl cudzincov, pokiaľ ide o ich právo zostať vo Švédsku.

Švédska ministerka pre rodovú rovnosť Paulina Brandberg potvrdila, že menšinová vláda začne preskúmanie zákonov, aby zistila, či je možné uplatniť konkrétne dôvody na zrušenie povolenia na pobyt. Ako príklady takýchto dôvodov uviedla podvody v čerpaní sociálnych dávok, dlhy, drogová závislosť, nelegálne spôsoby obživy alebo spolčenie so zločineckými a s extrémistickými skupinami ohrozujúcimi základné švédske hodnoty.

Hoci sa liberáli a konzervatívni Švédski demokrati zhodujú na potrebe zvýšiť tlak na cudzincov, pokiaľ ide o ich životný štýl, stále sa nezhodujú v tom, čo predstavuje „nečestný životný štýl“ a kto by mal alebo nemal byť zaradený do tejto kategórie. Po diskusii vo vládnej koalícii bola prostitúcia vylúčená. „Základným princípom života vo Švédsku s povolením na pobyt je mať čestné živobytie a prostitúcia nie je čestný spôsob obživy,“ myslí si hovorca švédských demokratov (SD) Ludvig Aspling.

Štúdia pod vedením vládnej koalície by mala byť hotová do 15. januára 2025.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Sweden to tighten residence permits’ ‘honest way of life’ requirement, www.euractiv.com, 22.11.2023

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár