Taliansko požaduje osobitý štatút pre južnú časť krajiny

· Čas čítania: 1 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Taliansky premiér Giuseppe Conte plánuje požiadať Európsku komisiu, aby udelila chudobnej južnej časti Talianska osobitný štatút, ktorý by pomohol bojovať s nezamestnanosťou a organizovaným zločinom.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


“Musíme sa pokúsiť primäť Európu, aby priznala osobitný štatút nášmu juhu, čo by nám umožnilo prijať zvláštne rozvojové opatrenia,” napísal Conte na svojom facebookovom účte pred odchodom do Bruselu, kde má na programe stretnutie s predsedníčkou novej Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou.

Zvláštny štatút by umožnil juhotalianskym regiónom získať prednostný a priamy prístup k niektorým európskym programom. Zmienené chudobné regióny Talianska v súčasnosti zaznamenávajú jednu z najvyšších mier nezamestnanosti medzi mladými ľuďmi v Európe.

Conte však už nič nepovedal o tom, že k prehlbovaniu rozdielov medzi bohatým severom a chudobným juhom Európy prispieva práve bruselská politika a spoločná mena euro. Je očividným nezmyslom spájať spoločnou menou krajiny s rozlične výkonnými ekonomikami. Napokon, je to práve Taliansko, ktoré špekuluje o zavedení vlastnej paralelnej meny. Písali sme o tom tu: https://zemavek.sk/obrovske-znepokojenie-v-bruseli-taliansko-zavadza-paralelnu-menu/

Zdroje: TASR, Z&V

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár