Taliansko pred voľbami: Nelegálne prišlo na lodiach 45 000 migrantov

Foto: Otosection.com

Talianske ministerstvo vnútra zverejnilo novú štatistiku, podľa ktorej od začiatku roka 2022 nelegálne vstúpilo do krajiny viac ako 45 000 migrantov, keďže na talianskych brehoch pokračuje vyloďovanie nových a nových člnov. Je to nárast v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka. V tom čase prišlo do Talianska nelegálne po mori 32 533 migrantov.  

Viac ako štvrtina migrantov, ktorí tento rok dorazili do Talianska, tak urobila v priebehu minulého mesiaca, ktorý dosiahol najvyššie mesačné číslo od roku 2017. Naproti tomu august je slabší ako august vlani. Podľa denníka Il Giornale je tento rok najpočetnejší od obdobia 2017, kedy v období od 1. januára do 12. augusta dorazilo 95 000 migrantov.  

Tunisania, Egypťania a Bangladéšania zostávajú 3 najčastejšími krajinami pôvodu nelegálnych prisťahovalcov vstupujúcich do Talianska, po ktorých nasledujú Afganci a Sýrčania. Zatiaľ čo do Talianska prichádza čoraz viac migrantov, údaje ukazujú, že len veľmi málo z nich sú legitímni utečenci. Len 15% migrantov, ktorí prišli minulý rok, bolo uznaných ako utečenec. Viac ako polovici boli žiadosti o azyl zamietnuté.  

Líder strany Liga Matteo Salvini, ktorý urobil z prisťahovalectva hlavnú časť kampane pred voľbami na budúci mesiac, komentoval údaje. „Nemôžeme sa dočkať, kedy sa vrátime k vláde, ktorá sa postará o prácu, bezpečnosť a obranu Talianska. Potrebujeme pripraveného ministra na obranu hraníc. Toto dnes dlhujeme z úcty k Talianom, ktorí sú v ťažkostiach.“ 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

 

Zdroje: 

(1) 45mila arrivi solo da gennaio: l’immigrazione è fuori controllo; autor: Francesca Galici; Il Giornale, 14.8.2022 

(2) Il grafico illustra la situazione relativa al numero dei migranti sbarcati a decorrere…; interno.gov.it, 2021 

(3) “A luglio più sbarchi che in tutto il 2019”. E le ong ora arrivano pure a Salerno; autor: Francesca Galici; Il Giornale, 1.8.2022

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply