Traubner obvinený zo sexuálneho zneužívania útočí

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Archív Zem&Vek
Kristína Šlesárová k článku v spomínanom médiu uvádza, že nikto z Plus 7 dní ju pri písaní článku nekontaktoval a prof. Traubner sa rozhodol zaútočiť. Namiesto toho, aby známy lekár hľadal cestu k náprave, sa zbavuje viny, čo Kristína Šlesárová opisuje takto:
„S odstupom niekoľkých rokov si vo svojom blogu na internete spomenula, že keď mala osemnásť, profesor jej kázal..“ – so spomienkou na to, čo sa dialo v ordinácii, žijem už 16 rokov, nespomenula som si na to teraz, čo by ste vedeli, keby ste ma kontaktovali alebo si poriadne prečítali blog a nenechali si článok diktovať od prof. Traubnera.
„S paňou, ktorá ho obvinila, sa chcel stretnúť a konfrontovať s ňou svoj lekársky postup. Tá to však odmietla.“ – toto je absolútna lož, Traubner ma po tom, čo som pred 16 rokmi naposledy opustila ordináciu, nikdy nekontaktoval. Ani telefonicky, ani písomne, ani cez tretiu stranu. Nijak.
Pavel Traubner, ktorý sa nechával fotografovať a natáčať na množstve spoločenských akcií, v dnešných dňoch čelí obrovskej kritike a ku hlasu Kristíny sa pridávajú aj ďalšie, ktoré poukazujú na praktiky lekára Traubnera a jeho veľmi nevyberavé správanie ku kolegyniam, neurologičkám. Takéto podnety dostávame telefonicky do redakcie. Medzi kritikmi sa objavujú aj ľudia ako Eva Muchová, ktorá na nekritickú obhajobu činov Traubnera píše:
„Prečo máte pocit, že Taubner je čistá duša? Čo o ňom vôbec viete? Že bol odborník? No a? Bral na neurologické oddelenie staré mamičky a oteckov papalášov, ktorí sa ich potrebovali zbaviť napr. počas dovolenky. Kóšer to vraj nebolo ani s podávaním liekov, priväzovaním pacientov k posteliam a voľným pohybom na izbách. Prečo si myslíte, že Taubner nebol nechutný? Pozrite si dokument o Epsteinovi. Tiež veľmi vážený človek a čo sa z neho vykľulo? A dokument o zneužívaní mladých miništrantov v Poľsku ste videli? To, že sa k tomu ľudia vracajú až po rokoch, je problém? Sú traumy, s ktorými žijete desaťročia a nemožno ich bagatelizovať. Obete si ich nesú celým svojím životom. Podstatou je, či niekto zneužil svoju autoritu a ponížil iného človeka tým, že mu ukradol jeho intimitu. Nerobme si ilúzie. Prasce sú aj medzi lekármi. A ak sa ozvú viaceré svedkyne a potvrdia, že Taubner sa nesprával len ako lekár, ale prekročil lekársku etiku, tak to je neospravedlniteľné. Bola by som opatrná v odsudzovaní nejakej ženy, ktorú nepoznám. Lebo ak je to pravda, čo tvrdí, tak Taubner – Netraubner – je to hnus na entú. A treba ho odsúdiť. Ak si to niekto vymyslel – otázka je prečo a čo by z toho tá žena mala – tak si zaslúži odsúdenie ona. Ale je dosť symptomatické, že obete sa často dožijú pohŕdania a obviňovania zo strany verejnosti. Veru – cui bono?“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

  • Aj moju manželku obťažoval pred nejakými 35-timi rokmi, mala SM-ku a všetko čo sa teraz o ňom píše je pravda. Polovicu pacientov na neurológii vždy tvorili staré židovky, mal to tam zariadené skoro ako starobinec pre ľudí čo prežili koncentráky. Plus samozrejme všetci komunistický papaláši boli vždy vítaní…

Pridaj komentár