Trestné oznámenie na Kisku

· Čas čítania: 1 min.
Foto: Youtube

Bývalý predseda Najvyššieho súdu SR a volebný líder strany Vlasť Štefan Harabin podal včera trestné oznámenie na Adreja Kisku, ktorého označil za „šéfa pozemkovej mafie“. Podanie súvisí s videom, na ktorom sa o Kiskovi rozprávajú popradskí podnikatelia Michal Šuliga a Milan Reichel – informovali sme o ňom tu: https://zemavek.sk/video-kiska-podla-suligu-vedel-ze-pozemky-su-kradnute/. Z videa vyplýva, že Kiska vedel o tom, že pozemky vo Veľkom Slavkove, ktoré kupuje, boli kradnuté. Harabin podal na Kisku trestné oznámenie v tejto veci prvýkrát v januári 2018, vtedy ho však chránila prezidentská imunita. Prokuratúra mala podľa neho už vtedy začať konať voči ostatným členom organizovanej zločineckej skupiny. Generálny prokurátor Jaromír Čižnár však podľa Harabina Kisku kryl.

O celej kauze včera informovali aj Správy RTVS. Harabin však v reportáži povedal jednu vetu, kým oveľa väčší priestor dostal samotný Kiska. Ten video označuje za zinscenovaný podvrh, účelovo vypustený pred voľbami, ktorý šíria „ľudia zo Smeru a konšpirátori“. Sám v súvislosti s videom podal trestné oznámenie na neznámeho páchateľa. RTVS venovala Kiskovmu oznámeniu oveľa viac času ako Harabinovmu a vypichla ho ako hlavnú udalosť. Dotyčné správy si môžete pozrieť tu: https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13986/213697.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

One Response

Pridaj komentár