Trumpova nočná mora – WHO

· Čas čítania: 4 min.
foto: archív

Trumpovu zvrátenú kovbojskú „logiku“ najlepšie charakterizuje jeho najnovší útok na Svetovú zdravotnícku organizáciu (WHO), a len pripomeňme, že z UNESCO odišiel už dávnejšie, lebo na kultúru a jej svetové dedičstvo zvysoka kašle. Dôvod by nevymyslel snáď ani Goebels, taký je absurdný. Vlastne, má to svoje jadro, ale skryté. Trump obvinil Čínu, že nezodpovedne informovala o začiatku pandémie koronavírusu a je vlastne zodpovedná za jej rozšírenie vo svete. Toto je zbierka takých nezmyslov v jedinom tvrdení, že stojí za rozvahu:

Pandémie tohto typu pochádzajú vždy z východnej Ázie a keďže sú súčasťou ľudskej evolúcie (je to istá forma prírodnej eugeniky, viď slovenské príslovie „Marec, poberaj sa starec“), nikdy nikto ich šírenie nezastavil. Majú svoju dynamiku, priebeh a zákonité vyhasnutie s prvými letnými dňami, čo je nemenný cyklus. Obviňovať z toho jednu krajinu je absurdné. Trumpovské…

Americký vynález skazy

Trump by teda rád pokračoval vo svojom konfrontačnom úsilí zvrátiť ekonomickú prevahu Číny. Najnovšie sa mu na to hodí aj koronavírus, za ktorého pandémiu by rád Čínu „pokutoval“. Pritom Čína naopak urobila najdrastickejšie opatrenia na úkor vlastných občanov, čím sa práve snažila ochrániť svetové spoločenstvo. Táto obeť by mala byť vyzdvihovaná, nie svojvoľne prehliadaná niekým ako Trump, čo sa napcháva preventívne antimalarikom hydroxychlorochínom, ktorého účinnosť proti koronavírusu je pochybná.

Vrcholom všetkého ale je, že obvykle zdvorilí a vo svojich vyjadreniach skôr umiernení čínsky predstavitelia, ako prví upozornili na to, že vírus do Wu-hanu zrejme zavliekli americkí vojaci pri celosvetových športových hrách! Následne vyšetrovanie amerického Kongresu potvrdilo jeho výskyt v USA skôr, než sa zjavil tak fatálne vo Wu-hane. A vrcholom je prezradenie tajných amerických vojenských výskumov, kde sa, aj podľa svedectva dr. Mikovitzovej, robili pokusy s kombináciou vírusu chrípkového typu, aby prenášal inak na človeka neprenosné ochorenie SARS! Takéto experimenty demokratický prezident Obama zakázal, tak to vojenská kamarila Pentagonu v prepojení na Deep State obišla „vývozom“ týchto experimentov do viacerých laboratórií najmä post-sovietskych krajín, ale aj do čínskeho Wu-hanu! A nositeľ Nobelovej ceny a objaviteľ HIV-vírusu profesor Montaigner potvrdil, že súčasný Covid-19 je zrejme umelý konštrukt, čo sa akosi dostal z tajných laboratórií. Takže „vynález skazy“ za doláre a pre záujmy globalizačnej kliky z USA!

Toto všetko Trump poľahky ignoruje a keďže Čína postupovala v boji proti korona-pandémii v súlade s pokynmi WHO, obvinil túto uznávanú svetovú zdravotnícku organizáciu z toho, že konala „proti americkým záujmom“!!! Takže, len pre tých, čo si myslia, že zle čítajú: akákoľvek svetová organizácia buď bude skákať, ako pán Trump píska, alebo čelí jeho nevôli. Tá sa prejavila v tom, že od polovice apríla zastavil príspevky USA tejto organizácii a hrozí vystúpením z WHO, pokiaľ podľa jeho pokynov nebudú nespravodlivo osočovať Čínu?!! A opäť je tu príklad s Hitlerom, ten tiež pred rozpútaním II. svetovej vojny vystúpil z vtedajšieho Spoločenstva národov. A nezabúdajme, že vo Valnom zhromaždení súčasného OSN sa často stáva (ako v prípade nezmyselných sankcií USA voči Kube), že pri hlasovaní stávajú USA osamelé (spolu s Izraelom). A OSN existuje na americkej pôde len z dobrej vôle Washingtonu.

   Ak by si niekto myslel, že Trump je šialenec (ako sa to začalo fabulovať západná tlač o Hitlerovi, keď sa ukázalo, že kalkulácie Západu s ním, ako likvidátorom Sovietskeho zväzu, nevyšli), mýli sa. Všetky tieto absurdity majú veľmi racionálne jadro. Washingtonu akosi ušlo, že Čína si za posledné roky vybudovala také silné ekonomické aktíva priamo v americkom bankovom a burzovom systéme, že keby čínske vedenie chcelo, položí americkú ekonomiku do mesiaca na lopatky. Preto sa už dávnejšie ozývali hlasy, ako Čínu pripraviť o tieto aktíva legálne, či nie! A pre aspoň akési zdanie tej legálnosti teraz prišli Trumpovi našepkávači s „geniálnou“ myšlienkou penalizovať Čínu za to, že USA majú najväčšie obete prírodnej katastrofy v podobe korona-pandémie (veď aj Príroda má zmysel pre iróniu a vírus sa vrátil tam, odkiaľ prišiel?). To by boli hneď tri muchy jednou ranou: USA by sa zbavili dominancie čínskych aktív vo vlastnom finančnom systéme, odškodnili by na cudzí úkor vlastných občanov (veď z cudzieho krv netečie) a zasadili by silný úder samotnej čínskej ekonomike. Na toto je každá, sebeabsurdnejšia, zámienka dobrá. Zatiaľ je len skúšajú, kam až nová americká arogancia môže zájsť. Pretože takýto útok na Čínu by mohol spustiť už naozajstnú vojnu z nepredvídateľnými následkami…

Gustáv Murín

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár