
Keď sa rozšírili prvé prípady opičích kiahní, po celom svete vypukla obrovská panika. Ale „smrteľný vírus“ nie je ani zďaleka taký smrtiaci, ako sa tvrdilo. Ukazujú to aktuálne údaje Svetovej zdravotníckej organizácie. No nové génové injekcie sa už medzičasom stihli začať vyvíjať.
V dôsledku vojny na Ukrajine, Covid-19 a tak isto aj opičie kiahne v posledných mesiacoch zmizli z centra pozornosti médií. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však teraz zverejnila nové globálne čísla o tejto chorobe, ktorá kolovala najmä v homosexuálnych komunitách.

Podľa toho bolo v roku 2022 k 25. novembru celkovo 81 095 potvrdených prípadov v 110 krajinách. Na túto chorobu zomrelo 55 ľudí.
WHO, ktorá chce teraz opičie kiahne nazývať „MPOX“ z dôvodu „stigmatizácie“ infikovaných, dokazuje len jednu vec: strašenie bolo úplne prehnané. Ešte v máji WHO uviedla, že miera úmrtnosti je 3-6 percent, zatiaľ čo predtým varovala, že je to 10 percent a viac. A realita? Globálne je to 0,068 percenta a 0,048 percenta v Spojených štátoch .
Okrem toho sa vírus neprenáša tak ľahko (samozrejme hlavne nechráneným pohlavným alebo análnym stykom) a je obzvlášť častý u ľudí s oslabeným imunitným systémom – napr. s ochorením HIV.
Čínska farmaceutická spoločnosť Sinopharm však už medzitým oznámila, že vyvinula tri potenciálne mRNA vakcíny proti opičím kiahňam. Ľudia sa potom pravdepodobne môžu „tešiť“ na nové génové terapie – a to na chorobu, ktorá takmer nikdy nepredstavuje vážnu hrozbu pre zdravie a šíri sa len veľmi pomaly.
Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.
Zdroj: WHO-Daten zeigen: Affenpocken sind kein Grund zur Besorgnis, Report24, 26.nov. 2022
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.