Údaje WHO ukazujú: opičie kiahne nie sú dôvodom na obavy, no génové injekcie sa už vyvíjajú

Symbolický obrázok: Veľké napätie pri očakávaní vyhlásenia ďalšej pandémie. (C) Freepik @jcomp

Keď sa rozšírili prvé prípady opičích kiahní, po celom svete vypukla obrovská panika. Ale „smrteľný vírus“ nie je ani zďaleka taký smrtiaci, ako sa tvrdilo. Ukazujú to aktuálne údaje Svetovej zdravotníckej organizácie. No nové génové injekcie sa už medzičasom stihli začať vyvíjať.

V dôsledku vojny na Ukrajine, Covid-19 a tak isto aj opičie kiahne v posledných mesiacoch zmizli z centra pozornosti médií. Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) však teraz zverejnila nové globálne čísla o tejto chorobe, ktorá kolovala najmä v homosexuálnych komunitách.

Foto: Dado Ruvic | Reuters
Foto: Dado Ruvic | Reuters

Podľa toho bolo v roku 2022 k 25. novembru celkovo 81 095 potvrdených prípadov v 110 krajinách. Na túto chorobu zomrelo 55 ľudí. 

Napríklad údaje z USA ukazujú, že prevažná väčšina tých, ktorí zomreli, mala komorbidity (t.j. prítomnosť jedného alebo viacerých ochorení vyskytujúcich sa súčasne s primárnym ochorením) s vážne narušeným imunitným systémom.

WHO, ktorá chce teraz opičie kiahne nazývať „MPOX z dôvodu „stigmatizácie“ infikovaných, dokazuje len jednu vec: strašenie bolo úplne prehnané. Ešte v máji WHO uviedla, že miera úmrtnosti je 3-6 percent, zatiaľ čo predtým varovala, že je to 10 percent a viac. A realita? Globálne je to 0,068 percenta a 0,048 percenta v Spojených štátoch . 

Okrem toho sa vírus neprenáša tak ľahko (samozrejme hlavne nechráneným pohlavným alebo análnym stykom) a je obzvlášť častý u ľudí s oslabeným imunitným systémom – napr. s ochorením HIV.

Čínska farmaceutická spoločnosť Sinopharm však už medzitým oznámila, že vyvinula tri potenciálne mRNA vakcíny proti opičím kiahňam. Ľudia sa potom pravdepodobne môžu „tešiť“ na nové génové terapie – a to na chorobu, ktorá takmer nikdy nepredstavuje vážnu hrozbu pre zdravie a šíri sa len veľmi pomaly.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: WHO-Daten zeigen: Affenpocken sind kein Grund zur Besorgnis, Report24, 26.nov. 2022

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply