Udelenie protiprávnej pokuty za nenosenie rúška je zneužitím právomoci verejného činiteľa

Ilustračné foto: Shutterstock

Pán Maroš Macej zverejnil na internete text pokarhania, ktoré dostal od Odboru krízového riadenia Okresného úradu Bratislava za to, že cestoval vlakom bez rúška. Dodáva k nemu: “Ako sa v danom rozhodnutí píše, som vinný zo spáchania tohto priestupku a udelenou sankciou je POKARHANIE. Zo sumy 1650 eur, ktorou sa ľuďom protiprávne vyhrážajú, sme spadli až na nejaké trápne a detinské POKARHANIE! A prečo je tomu tak? Oni sú si veľmi dobre vedomí, že všetky tie nariadenia sú protiústavné, čiže nezákonné a že nie moje, ale ich konanie je nieže priestupkom, ale trestným činom zneužívania právomoci verejného činiteľa!”

Bývalý sudca Najvyššieho súdu SR Štefan Harabin sa na svojom facebooku obracia na verejnosť: “V tejto súvislosti vás doslova vyzývam, neplaťte pokuty policajtom uložené za nenosenie rúšok, žiadajte doručiť rozhodnutie o uložení pokuty písomne a okamžite podajte trestné oznámenia na autora uloženej pokuty za zneužívanie právomoci verejného činiteľa. Vyjadrená konštatácia bez najmenších pochybnosti platí rovnako pre riaditeľov škôl, šéfov štátnych úradov, majiteľov súkromných firiem, prevádzkovateľov reštauračných, potravinárskych, obchodných sieti, organizátorov kultúrnych a športových podujatí, pokiaľ by si nezákonne dovolili na niekom vynucovať povinnosť nosiť rúška.”

O tom, že všetky nariadenia a obmedzenia slobôd sú nezákonné, hovorí v rozhovore pre Západoslovenskú televíziu aj bývalý ústavný sudca Ján Drgonec:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply