Ukrajinský politológ: „Na Ukrajine sú biologické laboratória USA, ktoré ohrozujú našu krajinu“

· Čas čítania: 3 min.
foto: youtube

Na Ukrajine čoraz častejšie prebiehajú diskusie o amerických biologických laboratóriách na území krajiny. Viacerí odborníci poukazujú na to, že sa zamestnanci týchto laboratórií zaoberajú pokusmi s bojovými vírusmi, a prízvukujú, že ohrozujú životy a zdravie miliónov obyvateľov Ukrajiny. Podotýkajú, že  všetky tieto výskumy sú prísne utajené a financované Pentagónom, číže vôbec nejde o vedeckú prácu za mierovými účelmi.

V podobnom duchu sa vyjadril aj známy ukrajinský politológ Alexander Lazarev v rozhovore pre domácu televíznu stanicu ZIK. Za veľmi správny a včasný krok označil iniciatívu predsedu strany „Opozičná platforma – Za život“ a poslanca Viktora Medvedčuka, ktorý navrhol, aby kompetentní odborníci preverili podozrivú činnosť 15 amerických biologických laboratórií na území Ukrajiny.

Pripomenul, že všetky tieto laboratória, ako huby po daždi, vznikli na Ukrajine krátko po „oranžovej revolúcii“ r. 2004 – už v roku 2005. Podotkol, že ho veľmi prekvapuje skutočnosť, prečo týmto do neba volajúcim nebezpečným faktom nie sú znepokojení poslanci ostatných frakcií ukrajinského parlamentu. Pesimisticky poznamenal, že pochybuje, že sa ukrajinské  bezpečnostné služby budú zaoberať týmto problémom.

V priebehu rozhovoru zopakoval, že činnosť podozrivých a nebezpečných laboratórií na cudzom území financuje americký vojenský rezort, finančné prostriedky prichádzajú bezprostredné z Pentagónu. Podotkol, že to znamená, že laboratória pracujú na realizácii vojenských programov USA.

Biologické laboratória, ktoré sa nachádzajú v krajinách tretieho sveta, sa zaoberajú výskumom bojových vírusov, ktoré sa rozširujú v určitých teritóriách a  skúšajú ich na civilistoch, občanoch týchto štátov. Podobnú činnosť na území USA zakazujú americké zákony a preto sa vykonáva na území iných štátov, vrátane Ukrajiny,“ podčiarkol Lazarev /https://www.youtube.com/watch?v=SuOpWL4brH8/.

Ako rovnaký príklad, poukázal na činnosť podobných laboratórií v Gruzínsku. Pripomenul, že  po gruzínsko-osetskom konflikte 2008, ktorý vtedy zhoršil aj vzťahy medzi Ruskom a   Západom, z teritória Gruzínska na územie Ruska, ako zdôraznil, „presťahovali vírus afrického prasiaceho moru, ktorý sa neskôr dostal aj na Ukrajinu a zničil celý domáci dobytok“. Lazarev podčiarkol, že to „bola biologická diverzia, ktorá sa uskutočnila práve prostredníctvom podobných laboratórií v Gruzínsku.“

Zdôraznil, že už v priebehu niekoľkých rokov v rôznych regiónoch Ukrajiny stále registrujú vypuknutia, ako podčiarkol, „nepochopiteľných ochorení,“ zapríčinených činnosťou amerických biologických laboratórií v krajine. „Ale to, že Služba bezpečnosti Ukrajiny prakticky nereaguje na tieto problémy, svedčí iba o tom, že sa Kyjev nachádza pod vonkajším riadením Washingtonu… Keď ide o záujmy metropoly v teritóriu kolónie, v týchto prípadoch koloniálna administrácia a jej mocenské štruktúry nemajú právo, aby sa do toho miešali. Presne tak to funguje aj na Ukrajine,“ zdôraznil ukrajinský politológ Alexander Lazarev.

 

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE

Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár