USA sa s nevôľou dívajú, čo spôsobili ich sankcie – Rusko zaútočilo na potravinovom fronte

Tagged With: , , , , 1 Comment

Na Západe trochu znervózneli. Presvedčiac sami seba o efektivite protiruských sankcií, Západ vnímal všetky iné správy z Ruska ako informačné šumy.

Dokonca aj neustále postupné zvyšovanie exportu ruských potravín bolo ešte aj toho roku preň ťažko pochopiteľné, nehovoriac o tom, že by si mal zhodnotiť a kvantifikovať minulé roky a pouvažovať nad budúcimi perspektívami. Iba pre poriadok si uvedomme, že z pohľadu predaja obilia sa rok skončil 1. júla. A predpokladá sa, že vo fiškálnom roku 2017-2018 vzrastie export ruského obilia o ďalších 13 % a dosiahne hodnotu 31,5 milióna ton.

Ruský prezident všetko zaklincoval informáciou, že export obilia za rok 2016-2017 bol o 4,9 % vyšší ako export zbraní, v konkrétnych číslach 17,1 mld. USD oproti 15,3 mld. USD. Rusko teda naozaj vychádza z recesie spôsobenej sankciami, ktoré ho donútili viac sa spoliehať na vlastné sily a hlavne čoraz menej závisí na vývoze energonosičov a surovín.

Okrem útoku na svetové potravinové trhy Rusko zvyšuje aj export strojárskej techniky. Exportné dodávky osobných áut a ich vybavenia sa za prvých osem mesiacov kalendárneho roka 2017 zvýšili o 16,9 % na 10,8 mld. USD. Zaujímavé tu je, že narástol export ruských áut a strojov do štátov EÚ (o 15 % na hodnotu 2,1 mld. USD).

Zdroj: http://www.hlavnespravy.sk/usa-sa-s-nevolou-divaju-co-sposobili-ich-sankcie-rusko-zautocilo-na-potravinovom-fronte/1214124

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

Hlavné Správy
One Response to "USA sa s nevôľou dívajú, čo spôsobili ich sankcie – Rusko zaútočilo na potravinovom fronte"

Pridaj komentár

  & Časopis