V Bielorusku zadržali členov Avtuchovičovej teroristickej skupiny

Foto: File.liga.net/EPA

S tými „mierovými“ protestami v Bielorusku nie všetko v súlade s kostolným poriadkom. Príslušníci domácich tajných služieb už dávnejšie hovorili o tom, že isté, zo zahraničia sponzorované a inštruované skupiny, pripravujú teroristické útoky, atentáty, výbuchy a požiare za účelom destabilizácie situácie v krajine. Organizátorov tohto štátneho prevratu začali práve v Bielorusku zadržiavať.

„V Bielorusku odhalená teroristická skupina pripravovala teroristické útoky na území celej krajiny a prevážali „tony“ zbraní cez teritórium Ukrajiny. Táto skupina „posledných podliakov“ svoju činnosť vykonávala pod vedením opozičného aktivistu a biznismena Nikolaja Avtuchoviča,“ expresívne informoval o zadržaní členov teroristickej skupiny prezident Alexander Lukašenko.

„V súčasnosti sme odhalili všetky ich kanály. Viete si predstaviť aký by sme mali Nový rok, keby ich naši chlapci včas neodhalili a nezatkli? To si asi ani neviete! Preto som nariadil, aby všetkých našich chlapov odmenili štátnymi vyznamenaniami,“ cituje bieloruského prezidenta domáca informačná agentúra BELTA.

Podľa slov Alexandra Lukašenka, táto ozbrojená skupina vo všetkých regiónoch republiky pripravovala teroristické činy, avšak príslušníci bezpečnostných síl, tajných služieb a polície úspešne odhalili a zatkli väčšinu teroristov. Prezradil, že v súčasnosti v Bielorusku ešte zostali aktívne skupiny skladajúce sa z 2-3 ľudí, s ktorými spolupracujú aj „aktivisti“ zo zahraničia. Podčiarkol, že viacerých tajne posielajú do Bieloruska, aby tam robili neporiadok.

Lukašenko prezradil, že cudzích agentov do Bieloruska prepravujú cez územie Ukrajiny, Poľska a Litvy. Podotkol, že v súčasnosti to ani prevádzači, ani samotní členovia ilegálnych skupín nemajú ľahké, pretože kvôli pandemickým opatreniam sú hranice zatvorené a veľmi dobre strážené.

„Niektorým z nich sa v minulosti darilo prenikať k nám cez územie Ruska, s ktorým nemáme hranicu, avšak boli to ojedinelé prípady a v súčasnosti je ich ešte menej, pretože prísne kontrolujeme príchod cudzincov na naše územie,“ vysvetlil bieloruský prezident.

Bieloruské média v súvislosti s novými zatknutiami príslušníkov teroristických a opozičných skupín pripomenuli, že pred dvoma týždňami domáce bezpečnostné sily odhalili činnosť istej teroristickej skupiny, ktorá tiež pripravovala a už aj zorganizovala niekoľko útokov, požiarov a výbuchov. Vtedy zadržali osem mužov, spolu s veliteľom tejto skupiny a taktiež aj opozičného lídra Nikolaja Avtuchoviča.

Novinári informovali, že členovia skupiny uskutočnili niekoľko útokov v Grodnenskej oblasti, vrátane podpálenia domu policajta a vyhodenia osobného automobilu do povetria. Ako prisľúbil Alexander Lukašenko, vedenie krajiny a príslušníci bezpečnostných síl zabezpečia to, aby činnosť teroristických skupín na území Bieloruska bola eliminovaná a všetci zločinci boli zatknutí.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) Лукашенко о задержании террористической группы Автуховича: если бы наши ребята их не накрыли, ох нам бы Новый год был, BELTA, 25.12.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]. UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply