V europarlamente sa hlasovalo o tom, či majú byť zverejnené zmluvy s Pfizerom – Ako hlasovali Česi a Slováci?

Foto: Jakub Porzycki–NurPhoto/Getty Images

Tento týždeň bol „výživný“ nielen v Davose, ale aj v Štrasburgu, kde sa hlasovalo za celkom zásadné otázky. Jedno z hlasovaní malo rozhodnúť o tom, či dôjde k odtajneniu dokumentov Pfizeru, ktoré síce alternatívne médiá po celej Európe dávno zaistili a zverejnili, takže ktokoľvek si ich dávno mohol prečítať, avšak oficiálne nikdy odtajnené neboli.

Jedinci, ktorí sa však pri získavaní informácií spoliehajú čisto na mainstream, čo je de facto väčšina populácie, nemajú tušenie o tom, čo v dokumentoch stojí. Aj to bol dôvod, prečo niektorí europoslanci tlačili už nejaký čas na to, aby boli odtajnené.

K hlasovaniu o odtajnení dokumentov Pfizeru došlo 17. januára na podnet Christiana Terhesa (Rumunsko).

Verejné odtajnenie bolo nakoniec najmä vďaka tvrdo eurohujerským frakciám zamietnuté, takže dokumenty budú naďalej dostupné len tým ľuďom, ktorí sú ochotní občas zamieriť aj inam ako na mainstream.

Za odtajnenie zmlúv EÚ s Pfizerom hlasovalo celkom 254 europoslancov, proti nemu 349 a celkom 17 sa zdržalo.

Kto z českých a slovenských europoslancov žiadal odtajnenie a kto ho zásadne odmietol?

Takto hlasovali českí europoslanci:

Pre odtajnenie dokumentov Pfizeru: Vrecionová (ODS), Vondra (ODS), Zahradil (ODS), Tošenovský (ODS), David (SPD), Blaško (nezávislý, zvolený za SPD), Hlaváčik (ÁNO), Knotek (ÁNO), Kovarík (ÁNO), Konečná (KSČM), Gregorová (Piráti), Kolaja (Piráti), Peksa (Piráti), Pospíšil (TOP09/STAN)

Proti odtajneniu hlasovali: Niedermayer (TOP09/STAN), Polčiak (TOP09/STAN), Šojdrová (KDU), Zdechovský (KDU), Charanzová (ÁNO), Dlabajová (ÁNO), Maxová (SOCDEM, zvolená za ÁNO)

Nikto sa nezdržal.

A ako hlasovali Slováci?

Za odtajnenie hlasovali: Jurzyca, Uhrík, Beňová, Lexmann, Hajšel

Proti odtajneniu hlasovali: Pollák, Štefanec, Bilčík, Ďuriš Nicholsonová, Wiezik

Nikto sa nezdržal.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:
(1) Smrtící injekce: V europarlamentu se hlasovalo o tom, zda mají být zveřejněny smlouvy s Pfizerem – nákupy smrtících injekcí za vaše peníze. Jak hlasovali Češi a Slováci?, cz24.news, 22.01.2024 / necenzurovanapravda.cz, 21.01.2024

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

 

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár