Vakcína AstraZenecy dostala 25. marca nový názov: Vaxzevria

· Čas čítania: 1 min.

Na základe požiadavky britsko-švédskej farmaceutickej firmy AstraZeneca, schválila Európska lieková agentúra (EMA) zmenu názvu vakcíny z AstraZeneca Covid-19 na Vaxzevria. Snažia sa výrobcovia kontroverznej vakcíny s podmienečným schválením očistiť zmenou názvu jej povesť?

Do príbalového letáku doplnili ďalšie vedľajšie účinky, ktorými sú veľmi zriedkavé prípady trombózy.

K zmene názvu došlo na pozadí správ o nebezpečných komplikáciách u očkovaných ľudí, ktoré sa objavili v marci  2021. U viacerých ľudí bola diagnostikovaná trombóza, ktorej viacero ľudí podľahlo. Písali sme o tom: tu a tu.

Podobné správy začali prichádzať aj z iných európskych krajín. Mnohé členské štáty EÚ sa rozhodli pozastaviť jej použitie.

Odborníci EMA nepotvrdili, že vakcína AstraZeneca zvyšuje celkové riziko trombembolických komplikácií. Regulačný úrad tiež oznámil, že je bezpečná a efektívna, a podotkol, že jej prednosti a ochrana obyvateľstva značne prevažujú vedľajšie efekty a účinky a že informácie o prípadoch trombózy budú zapísané do všeobecných informácií o lieku.

Lekári už zaznamenali prípady odmietnutia vakcíny AstraZeneca

Niektorí lekári ohlásili odmietnutie vakcíny AstraZeneca. Príčinou boli medializované prípady úmrtí po očkovaní vo svete.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Vakcína AstraZeneca byla přejmenována na Vaxzevria, Sputnik.cz, 30.3.2021

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár