Vegánska strava a chudnutie

· Čas čítania: 2 min.

Venus Williamsová, James Cameron, Pamela Andersonová, Mike Tyson a mnohí ďalší známi ľudia sa stali vegánmi. Dôvody ich rozhodnutia už také známe nie sú. Masmédiá dôsledne ignorujú relevantné informácie a radšej píšu propagandistické články, za ktorými môžeme nájsť záujmy výrobcov potravín.

Penn Jillette je známy americký moderátor. Bol už taký tučný, že mu lekár chcel odrezať časť žalúdka, aby schudol, žiadna diéta už nebola dostatočne účinná. Jillette, ktorý nemá trpezlivosť na pomalé kroky, sa na úvod rozhodol pre takzvanú monodiétu, pri ktorej sa je len jeden druh potraviny. Jeho voľba padla na zemiaky. Po úvodných týždňoch začal jesť aj husté fazuľové polievky, šaláty a iné vegánske jedlá, živočíšne produkty len zriedka a mäso nejedol vôbec. Schudol približne 50 kilogramov.

Mike Tyson hovoril o svojej diéte pre ABCNews.com: „Keď som trénoval, zvykol som jesť veľa. Keď som bol starší, nepáčilo sa mi, ako som sa cítil. Mal som silnú artritídu, problémy s kĺbmi a bol som morbídne obézny. Moja žena stále mení diéty. Pýtal som sa, čo robí, a ona povedala: Jem vegánske jedlá mesiac alebo dva týždne. Nuž, povedal som, že to idem robiť tiež, že to chcem robiť. Pretože už som tie veci jedol bez toho, aby som vedel, o čo ide.“

Autor: Dušan Doliak

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian

 

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár