VIDEO: Kniha o katastrofe slovenských Židov

Aron Grünhut

Nasledujúce video v stručnosti predstavuje knihu bratislavského rodáka Arona Grünhuta Katastrofa slovenských Židov. Príbeh predstaviteľa slovenských židov, ktorý sa v čase druhej svetovej vojny pokúsil o záchranu čo najväčšieho počtu svojich súkmeňovcov. V oficiálnej anotácii knihy, ktorú nájdete napríklad na stránkach kníhkupectva Martinus, sa píše len o záchranných akciách a židovskom odboji. Už sa tam nespomína, že Grünhutove plány sabotovali sionistické kruhy.

 
Článok pokračuje pod reklamou.


Podľa knihy vláda Slovenského štátu povolila emigráciu slovenskych židov do Palestíny a vyčlenila na financovanie transportov milión libier, ktoré poukázala na účet banky Berclay’s. Sionisti však akciu sabotovali, rôznymi udaniami a nátlakovými akciami. Horko-ťažko sa podarilo zrealizovať prvý a zároveň posledný transport. Potom sa sám Grünhut stal terčom sionistického prenasledovania a musel zachraňovať sám seba. Viac detailov sa dozviete z videa:

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár