VIDEO: Školské opatrenia v Južnej Kórei

· Čas čítania: 2 min.
Zdroj: Youtube BBC

Pozrite si krátke video o školských opatreniach v Južnej Kórei – Zostaňte v škole v bezpečí! Zdá sa, že tieto odstrašujúce postupy z mája napodobňujeme už aj v našich školách.

Deti v Kórei musia dodržiavať povinné rozostupy, po celej škole sú na zemi nakreslené značky, ktoré rozostupy pripomínajú. Lavice sú od seba oddelené prepážkou, v telocvični sú deti separované, aby sa nedotýkali. Musia rešpektovať prísny zákaz vzájomných kontaktov a objatí. Nosenie masiek je povinné počas celého dňa, okrem krátkeho obeda, keď žiaci sedia v jedálni ďaleko od seba. Masky musia nosiť aj počas telesnej výchovy a športovania. Ako povedala reportárka BBC: „Opakovane, veľa, veľakrát do dňa, im merajú telesnú teplotu!“ Či už automaticky alebo manuálne. Škola zabezpečuje dezinfekciu priestoru. Žiaci sa podrobujú aj stálej dezinfekcii rúk: ráno, pred vyučovaním, pred obedom, v telocvični… Deti majú povinne v mobilnom telefóne aktívnu aplikáciu, ktorá každý deň monitoruje symptómy prípadného ochorenia. Musia do nej pridávať výsledky merania teploty, niekoľkokrát do dňa sa ich aplikácia pýta: Ako sa cítiš? Akú máš teplotu? Výsledky meraní vidí na monitore počítača v škole aj ich učiteľka.

Video je z mája 2020, kedy viac ako 200 škôl v Južnej Kórei bolo nútených zatvoriť iba pár dní po opätovnom otvorení, kvôli novému nárastu počtu prípadov koronavírusu. Korešpondentka BBC Laura Bicker strávila deň so žiakmi v jednej škole krátko prej jej zatvorením. Žiaci boli šťastní, lebo videli svojich priateľov – ale nesmeli ich objať. Prezradili jej, že keď sa učiteľka niekedy nepozerá, porušia pravidlá a tajne sa objímu. Pretože bez kontaktu so spolužiakmi boli dlhý čas a veľmi im chýbajú.

Ako povedala žiačka školy na záver: „Mali by sme tieto opatrenia spoločenského dištancovania akceptovať ako novú NORMU nášho života!“

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: What is it like being at school in South Korea? | BBC, 29.5.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár