Vodca vlčej svorky: Rozprávanie s blízkym priateľom Vladimira Putina

Tagged With: , , , , Add Comment

Októbrovú pracovnú návštevu Moskvy som absolvoval hneď po septembrovom slovanskom kongrese v Belehrade, kde sme nadchli publikum aj investičné prostredie našou iniciatívou budovania slovanského kultúrneho a mediálneho inštitútu. Sériu nadväzujúcich stretnutí sme následne absolvovali v Moskve. Na záver moskovského programu som prijal pozvanie na pôsobivé zavŕšenie sezóny Nočných vlkov, ktorým velí charizmatický „Chirurg“.

Alexander „Chirurg“ Zaldostanov je od roku 2009 blízkym priateľom prezidenta Vladimira Putina. Jeho tvár pozná celá krajina – je jedným z najznámejším symbolov panteónu ruského vlastenectva. S prezidentom Putinom majú verejné aj súkromné stretnutia v Kremli a pri jednom z nich v roku 2013 od neho prevzal aj čestné vyznamenanie. Noční vlci výrazne pomohli pri dohľade nad pokojným priebehom referenda o opätovnom pripojení Krymu k Ruskej federácii a na organizovaní antimajdanových protestov a aktivít. K Chirurgovi sa dostane len málokto, a preto nás teší, že rozhovor pre náš časopis veľmi uvítal. S týmto charizmatickým vodcom sme okamžite našli spoločnú reč. Stretli sme sa po polnoci v apartmáne zákulisia motorkárskeho klubu Nočných vlkov v Moskve, kde asi dvetisíc ľudí oslavovalo ukončenie sezóny v naozaj grandióznom predstavení v štýle Mad Max. Na oslave nechýbali ani slovenskí účastníci, ktorí majú u Nočných vlkov skutočne dobrú povesť.

Chceme sa porozprávať o slovanskom svete. Keď som bol pre dvoma rokmi na pozvanie v Moskve, bol som kremeľský agent dokonca aj pre ľudí z nášho okolia. Dnes sa, našťastie, všetko v našich vzťahoch na Slovensku mení k lepšiemu a slovanská vzájomnosť, pomoc a solidarita je veľmi príťažlivá, zaujímavá a dôležitá téma. Nielen pre krajinu, kde žije päť miliónov obyvateľov, ale aj pre 300 miliónov ľudí tvoriacich dušu slovanského sveta.

Bezpochyby. Slovanský svet má svoju duchovnosť. To je to najväčšie a najsilnejšie puto, ktoré nás spája. Táto duchovnosť sa nám odovzdáva geneticky. Preto je veľmi ťažké zničiť ju diabolskými technológiami, ktoré v súčasnosti dobýjajú svet. Vidím to tak, že svet speje ku svojmu koncu. To, čo sa v súčasnosti deje, smeruje k likvidácii ľudstva. Čeliť tomu môžeme my všetci a naša spoločná slovanská história. Pretože všetko, čo robíte, všetky vaše aktivity sa mi veľmi páčia. Som veľmi rád, že existujú podobní entuziasti, ktorí tomu všetkému rozumejú, cítia to. Tým najpodstatnejším v človeku je jeho duch. Ak človek nemá ducha, nič ho nedonúti bojovať. Človek si nájde tisíce príčin, aby to nerobil. Všímame si, kam speje Európa, kam speje svet. Bohužiaľ, aj tu v Moskve registrujeme, ako sa určité sily snažia spáliť mosty medzi nami. Európa vyhlásila dekristianizáciu. Určite si to veľmi dobre uvedomujete. Preto sú takmer všetky mosty spálené a medzi nami sa vytvorila obrovská priepasť.

Prečo ľudia tak ochotne reagujú napríklad na Cesty víťazstva, Slovanské cesty, Slovanský svet?

Pretože je to práve ten malý mostík, krehký mostík, ktorý budujeme cez túto priepasť. V súčasnosti prakticky celé ľudské stádo napreduje ku priepasti, poháňané diabolským pastierom. Preto podobné projekty ako Slovanský svet sú mostmi spájajúcimi ľudí, ktorí sa bránia a nechcú napomáhať príchodu konca sveta. Podľa mňa všetky tieto duchovné vzťahy schádzajú rovno z nebies. Je to veľmi dôležitý moment, pretože budúcnosť nebude znamenať vojnu korporácií, budúcnosť bude vojnou veľkých ideí. Budúcnosť však bude skôr teokratická ako konzumná spoločnosť. Konzumná spoločnosť sa blíži ku svojmu koncu. Koncu sveta môže čeliť iba duchovnosť a horizontálne vzťahy, ktoré máme. Preto nás veľmi zaujímajú vaše projekty – Slovanský svet, Slovanské cesty, Cesty víťazstva. Preto ich ochotne podporujeme. Musíme držať spolu. Ľudia cítia, na ktorej strane je pravda. Preto je ťažké vôbec doceniť to, čo robíte.

Autor: Tibor Eliot Rostas

Mesačník ZEM&VEK si môžete predplatiť na: http://www.webareal.sk/sofian/eshop/2-1-Casopisy/0/5/161-November-2017

Zem a Vek
Zopár slov o autorovi...

Pridaj komentár

  & Časopis