Vodu kážu, víno pijú

Foto: Facebook

Na FB stránke U HRICKA Restaurant môžeme vidieť množstvo fotografií zo svadby M, Šipoša s nadpisom: „SVADOBNÁ HOSTINA V ZMYSLE PROTOKOLU“ – https://www.facebook.com/192506323530/posts/10157725001013531/.

Svadba predsedu poslaneckého klubu OĽaNO Michala Šipoša a Marianny Sukeľovej sa uskutočnila pred niekoľkými dňami v Hanušovciach nad Topľou, v reštaurácii U HRICKA. Na svadbe nechýbali ani jeho stranícki kolegovia: premiér Igor Matovič, Jozef Pročko a mediálny poradca OĽaNO Matúš Bystriansky. Svedkom Šipoša bol premiér Igor Matovič. Toho môžeme vidieť na fotografiách s prípitkom v ruke, spievať a dobre sa zabávať.

Podľa platných opatrení ÚVZ SR sa svadobné obrady môžu konať za dodržania prísnych protiepidemických opatrení. Pobyt v priestoroch je možný len s rúškom alebo podobne prekrytými hornými dýchacími cestami (rúška nemusia mať na svadbe ženích a nevesta). Odporúča sa dodržiavať dostatočný rozostup. Ak to možnosti a počasie dovolia, treba uprednostniť konanie svadby v exteriéri. V priestoroch je potrebné vykonávať častú dezinfekciu. Rúška sa nemusia nosiť iba na čas potrebný na konzumáciu jedál a nápojov.

Fotografie nenasvedčujú, že by stanovené opatrenia na svadbe dodržali. Obsluhujúci personál mal rúška na brade. Svadobčania, okrem pár výnimiek, nemali rúška vôbec. Niet sa čo čudovať. Podobnú situáciu sme mohli vidieť, aj keď premiér pripravil kávu svojmu čašníkovi. Premiér Matovič nosí rúško pred kamerami, nasadzuje si ho počas tlačových konferencií, nemá predstavu, aké je to pracovať s ním celý osemhodinový pracovný čas. Preto navrhol, že naše deti budú sedieť počas vyučovania s rúškami na ústach v školských laviciach. Na kontrolu dodržiavania nosenia rúšok v interiéroch povolal políciu, armádu a pohrozil udeľovaním pokút. Zjavne tu platí dvojaký meter.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:
1. Vláda ,,buzeruje“ bežných ľudí pre nosenie rúšok a Matovič s Pročkom sa zabávajú plnými ,,dúškami“ bez nich!, SK News, 29.8.2020
2. Nosenie rúšok má kontrolovať polícia, TA3, 26.8.2020
3. Východniarska veselica, ako sa patrí! Neuveríte, na koho svadbe sa zvŕtal Matovič!, Plus 1 deň, 27.8.2020

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected]

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Leave a Reply