Vyhrnuté rukávy politikov len na bilbordoch? Prečo politické strany nepomáhajú činmi?

· Čas čítania: 4 min.

Kým pred voľbami by sa politické strany išli roztrhať zo služby občanom, po voľbách, napriek pandémii, je tu len práca ústami, hejtovanie, maximálne statusy o potrebe nosiť rúška. Ale čo tak vyhrnúť si rukávy? Tak, ako to marketéri odporúčajú politikom pred fotením sa na bilbordy. Prečo dnes v prvej línii nevidíme najmä tých, ktorí dostali dôveru a predtým aj obrovské príspevky od štátu na svoju činnosť? Namiesto bilbordov a letákov mohli predtým narobiť státisíce rúšok. O koronavíruse sa predsa vedelo už dlho. Ak je hejtovaný premiér, že nekonal, tak prečo nekonali strany zo svojich peňazí? Nebolo by praktickejšie namiesto balónov, pier či šiltoviek rozdávať rúška? Trebárs aj s logami strán. Nech. Rovnako dnes, tie strany majú obrovské finančné príspevky od štátu. Síce ešte nedostali peniaze za aktuálny nedávny volebný zisk, ich stranícke kasy však nepochybne nie sú prázdne. Prečo už v radoch strán nevznikli svojpomocné skupiny, ktoré by doma šili rúška, prípadne prečo sa samotní politici namiesto neprestajného mudrovania sami nepostavia do prvej línie? Tie pomyselné vyhrnuté rukávy by vyzerali inak ako na tom bilborde? Alebo na to jednoducho politici nemajú a dokážu to iba hrať?

Pozreli sme sa na facebookové stránky budúcich vládnych strán. Nikto neprišiel zatiaľ so žiadnym nápadom, že by straníci šili rúška pre nestraníkov. Najmenšia vládna strana Za ľudí na facebooku v súvislosti s koronavírusom napr. zdieľala príspevok denníka N, ako Veronika Remišová ide na bicykli po rokovaní budúcej vlády. Remišová „hovorí, že kľúčovými prioritami každodenných rokovaní budúcej vlády sú krízová situácia s koronavírusom a parlamentné záležitosti“. Za ľudí tiež napríklad upozorňujú na to, ako správne nosiť rúška a zdôrazňujú, že „ak nebudeme rúško používať správne, neochráni nás“.
Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti najnovšie na svojej facebookovej stránke opisujú vznik novej vlády. „Ideme do toho s plnou zodpovednosťou a vedomím, že nemôžeme zlyhať!“. Alebo Peter Kremský, kandidát OĽaNO, píše odporúčania, čo môže urobiť štát.
Sme rodina najnovšie píše o tom, že bude „stavať nájomné byty, budeme rušiť doplatky za lieky a spustíme exekučnú amnestiu“. Alebo kollárovci píšu aj o tom, čo chcú v súvislosti s koronavírusom v sociálnej sfére. Chcú zabezpečiť, aby vláda rokovala s bankami, s daňovými úradmi, aby bolo možné takto ľuďom uľahčiť život. „Podnikatelia ľuďom možno nezaplatia. Na to dôjdu hypotéky, tie sú splatné. Naši ľudia sa môžu ocitnúť na mizine, znova budú státisíce ľudí v exekúciách.“
„Nepodceňujme to, prosím!“ píše Sloboda a Solidarita na svojom facebooku. V inom príspevku gratulujú mestu Smižany za to, že tam ľudia správnym spôsobom čakajú v rade. „Paráda! Pred lekárňou v Smižanoch stoja ľudia v rade presne tak, ako odporúčajú hygienici a lekári: v rozostupoch.“

Žiadna z nových vládnych strán sa však nepredháňa v tej klasickej krízovej pomoci ľuďom, teda vlastnými rukami. Kde sú straníci, ktorí v čase pred voľbami boli ochotní po uliciach rozdávať rôzne letáky, dokonca v prípade PS/Spolu klopať ľuďom na dvere? Prečo dnes nie sú strany okrem rozprávania ochotné ísť aj do prvej línie a pomáhať ľudom v uliciach miest? Donekonečna rozprávať o tom, aké sú rúška potrebné… To nestačí. Ani nestačia statusy o tom, ako Matovičova dcéra vyrobila rúško mamke. Je potrebné mobilizovať aj členské základne strán, aby pomáhali v regiónoch tým najslabším. Nie je veľmi vhodné, aby oni sami chodili do ulíc a na nákupy. Nie je vhodné, aby sa tie obrovské peniaze, ktoré strany majú od štátu, začali využívať aj na pomoc ľuďom? Využívať inak, ako len na nezmyselné bilbordy, letáky či perá? Prečo by mala pomáhať len vláda, keď aj politické strany peniaze od štátu, teda od všetkých daňových poplatníkov, jednoducho majú?

Zdroj: FB stránky Sme rodina, Za ľudí, OĽaNO, SaS

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár