Výtlačky Zem&Vek ostanú aj budúcim generáciám

· Čas čítania: 2 min.
Ilustračný obrázok: Shutterstock

Väčšina alternatívnych, nezávislých, antisystémových médií (akokoľvek ich nazvete) vychádza v elektronickej podobe na internete, čo je pochopiteľné vzhľadom na nízke náklady, spojené s online publikovaním. Lenže s prituhovaním neoliberálnej totality sme svedkami čoraz intenzívnejších snáh o cenzúru internetu. Už aj na pôde Európskeho parlamentu sa riešia „opatrenia na boj proti hoaxom, dezinformáciám a ruskej propagande“, ako sa v dnešnej orwellovskej novoreči hovorí obmedzovaniu slobody slova. Politicky nekorektný obsah je už dnes ťažšie dohladateľný cez Google, sociálne siete ho mažú alebo blokujú jeho autorov. Ďalšími krokmi môže byť pozmeňovanie, úplné mazanie alebo kriminalizovanie „závadného“ obsahu.

Aj v prípade, že slobodné vyjadrovanie bude na internete technologicky úplne znemožnené, tlačený časopis si k ľuďom vždy nájde cestu, navyše v nepozmenenej podobe. Na to, aby mu úplne znemožnili distribúciu, by musel byť postavený mimo zákon, čo by si už žiadalo otvorene totalitné praktiky. Pripomeňme, že aj sudca v procese s T. E. Rostasom neuznal tvrdenie prokurátora Honza, že Zem&Vek je extrémistický materiál. Tlačený časopis môžete mať vždy poruke a používať ho aj ako pomôcku v diskusiách s vašimi známymi. Ostane vám aj v prípade (nedajbože) spoločenského kolapsu, pričom v mnohých číslach nájdete praktické informácie, ako kolpas prežiť alebo ako budovať komunity a sebestačný spôsob života.

A nech už náš spoločný zápas o normálnu a zdravú spoločnosť dopadne akokoľvek, časopisy Zem&Vek sa aspoň v určitom množstve zachovajú pre budúce generácie ako svedectvo o tomto zápase. Ponesú v sebe iskierku nádeje, ktorá možno o niekoľko rokov alebo desaťročí inšpiruje niekoho ďalšieho. Preto je dobré, ak sa nám podarí vychádzať tak dlho, ako to len bude možné. Aby sa tak stalo, potrebujeme aj vašu podporu vo forme predplatného, ktoré nám umožňuje ekonomicky prežiť. O jeho spôsoboch sme písali tu: https://zemavek.sk/ako-si-nas-mozete-predplatit/.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár