Základy šamanského cestovania a Rituál smrti a znovuzrodenia

· Čas čítania: 2 min.

Na konskej farme v dedinke Orovnica (okres Nová Baňa), neďaleko od miest, kde sa v rámci Slovenska najlepšie zachovali zvyšky tajomného Valu obrov, sa uskutoční začiatkom júla niekoľkodňový šamanský program:

3. – 4. júla: Prípravný kurz Základy šamanského cestovania
4. – 9. júla: Rituál smrti a znovuzrodenia
Súčasťou prechodu z detstva do dospelosti v domorodých kmeňoch sú rôzne rituály, pri ktorých adept symbolicky zomrie a znovu sa narodí. Takýto rituál jednak pomáha zmierniť strach z reálnej smrti, jednak umožňuje zbaviť sa ťažkého a nezdravého a vykročiť v ústrety novému životu. V tomto prípade účastníci strávia 24 hodín v riadenom procese, počas ktorého sa symbolicky uložia do hrobu. Ďalších 24 hodín strávia na osamelom mieste v prírode, aby hľadali silu do nového začiatku. Súčasťou týchto procesov je držanie hladovky.
Len pre tých, ktorí už ovládajú základy šamanského cestovania. Ak ich neovládate, alebo si ich chcete pred rituálom zopakovať, môžete prísť o deň skôr a zúčastniť sa na prípravnom kurze. Šamanské cestovanie je technika, pomocou ktorej adept vstupuje do svojho vnútorného vesmíru, aby v ňom našiel rady a silu do svojho ďalšieho života.
V prípade záujmu sa môžete počas chvíľ voľna dohodnúť s majiteľkou farmy na vychádzke do lesa na konskom chrbte.

Program vedie Marián Benka, zástupca šéfredaktora Zem&Vek a od roku 2002 lektor šamanských kurzov.

Bližšie informácie na https://marianbenka.webnode.sk/samansky-kurz/  alebo [email protected]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár