Zápal srdcového svalu po Pfizeri? Izrael uprednostní vakcíny, aj keby bola vina na ich strane

· Čas čítania: 2 min.

Môže vakcína od firmy Pfizer spôsobovať aj zápal srdečného svalu?

Touto otázkou sa zaoberalo izraelské ministerstvo zdravotníctva. V Izraeli, ktorého očkovacia kampaň bola považovaná za „vzorovú“, sa totiž vyskytlo už takmer tristo prípadov zápalu srdečného svalu u mladých mužov. Choroba sa u všetkých z nich objavila po podaní buď prvej, alebo dokonca až druhej dávky vakcíny od spoločnosti Pfzer/BioNTech.

Alarmujúcim sa zdá byť aj fakt, že až 148 takto postihnutých jedincov pribudlo v priebehu jediného mesiaca. Z tohto počtu 121 osôb ochorelo po podaní prvej dávky a 27 po podaní druhej dávky.

Napriek tomu však spoločnosť Pfizer/BioNTech trvá na tom, že neexistujú nijaké dôkazy, ktoré by poukazovali na možné súvislosti medzi podaním vakcíny vyrobenej touto spoločnosťou a zápalom srdečného svalu (myokardu). Spoločnosť ďalej tvrdí, že myokarditídu spôsobuje samotná nákaza Covidom-19.

Izraelská vláda uviedla, že sa týmito prípadmi bude zaoberať aj naďalej, aby zamedzili strachu medzi ľuďmi. Porovnanie medzi zápalom srdcového svalu a koronavírusom podľa nich hovoria jasne: je na mieste uprednostniť vakcíny, aj keby bola vina na ich strane.

Nuž, vyzerá to tak, že izraelské ministerstvo zdravotníctva „vysvetlenie“ farmaceutickej spoločnosti prijalo. Ako inak si vysvetliť skutočnosť, že hoci sa srdečný zápal objavoval predovšetkým u mladých mužov (vo veku 16 až 19 rokov), ministerstvo spustilo registráciu na očkovanie už aj pre deti staršie ako 12 rokov…

Autorka: Megy Gondolová

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj: Očkování pravděpodobně souvisí se zánětem srdečního svalu. Izraelci zkoumali téměř 300 pacientů, udalosti247.cz, 8.6.2021
Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected] UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár