Zem&Vek má záujem o Matovičovu dotáciu

· Čas čítania: 1 min.

Včera sme informovali o ohlásenom zámere Igora Matoviča, dotovať zo štátneho rozpočtu investigatívnu žurnalistiku sumou 10 miliónov eur ročne (https://zemavek.sk/podla-matovica-by-mal-stat-dotovat-investigativnu-zurnalistiku/).

Ak sa takýto fond naozaj zriadi, redakcia Zem&Vek sa bude o finančnú podporu uchádzať, hoci to bolo práve Matovičovo OĽANO, ktorého predstaviteľ Jozef Viskupič zakázal požičiavanie nášho časopisu v knižniciach Trnavského kraja, čím prispel k obmedzovaniu nezávislej tlače (https://zemavek.sk/viskupic-cenzurou-zemvek-likvidoval-slobodu-slova-v-trnavskom-kraji/).

Zem&Vek, na rozdiel od všetkých ostatných tlačených médií, je plne nezávislý. Vychádzame už od roku 2013 bez reklamy a akejkoľvek finančnej podpory zo strany oligarchie. Napriek všetkým znevýhodneniam patríme medzi najznámejšie a najčítanejšie médiá na Slovensku. Mohli by sme byť teda skutočne objektívnou zárukou kontroly mocenských kruhov.

Nech je teda táto ponúkaná možnosť podpory médií aj testom skutočne demokratického a rovnocenného prístupu k novinárom a vydavateľom. Ďalší vývoj Matovičovho návrhu budeme velmi pozorne sledovať.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

[plsc_button url=“http://bit.ly/podporit-zemavek“ target=“_blank“ color=“red“ style=“flat“ radius=“semiround“ size=“lg“]CHCEM PODPORIŤ[/plsc_button]

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár