Židovská obec odsudzuje porovnávanie povinného očkovania s holokaustom

Foto: Getty images

Prirovnávať zásah proti antirúškarom k prenasledovaniu Židov v nacistickom Nemecku, nie je možné.

Zdôrazňuje to Ústredný zväz židovských náboženských obcí (ÚZŽNO) na Slovensku v reakcii na výroky poslanca opozičného Smeru-SD Ľuboša Blahu. Ten na sociálnej sieti Facebook uviedol, že vláda robí z neočkovaných podľudí a dezolátov a tak ich dehumanizuje. „Tak ako pre nacistov v Hitlerovom Nemecku neboli ľuďmi Židia či Slovania,“ napísal poslanec v príspevku, ku ktorému pripojil aj video zo zásahu polície proti tzv. antirúškarom v piešťanskom Lidli. Nazval to policajnou brutalitou v priamom prenose. Podľa Blahu bude výsledkom, že „policajti nabudúce niekoho možno aj zabijú a liberálna kaviareň mávne rukou – však to bol len „dezolát“. A budú sa smiať, ako sa kedysi v Tretej ríši smiali nad utrpením Židov“.

Predseda ÚZŽNO Richard Duda upozorňuje na diametrálny situačný rozdiel a nemiestne pripomínanie udalostí Krištáľovej noci z roku 1938 s postupom polície voči tým, ktorí nerešpektujú platné predpisy. Blaha svoj príspevok uverejnil práve v čase výročia tzv. Krištáľovej noci. „Židom sa človek narodí, pôvod sa ovplyvniť nedá. Štátna moc ich obrala o majetok, práva, dôstojnosť a život bez previnenia za niečo, čo sa nedá vôľou či rozhodnutím zmeniť,“ upozorňuje Duda. „Antirúškari sa vedome rozhodli porušovať predpisy, ohrozovať zdravie iných a vyhrocovať napätú atmosféru v spoločnosti. Do konfliktu so štátom sa dostali vlastným rozhodnutím za každú cenu presadzovať svoje videnie sveta. Preto ich porovnávanie s rasovým prenasledovaním počas holokaustu neobstojí a to ani poslancom Blahom,“ konštatuje Duda ďalej.

Toľko spravodajské dezinterpretačné weby ako Startiup, ktorý je prepojený s bývalým predsedom UZŽNO, Igorom Rintelom cez jeho syna, Davida Rintela. Ten je spoločníkom Stratitup, s.r.o. cez akciovú spoločnosť PUNK Adventure.

Blaha takúto dezinterpretáciu tvrdo odsudzuje a vyzýva Dudu z ÚZŽNO, aby sa ospravedlnil, vysvetľujúc, že spojitosť nachádza v tom, ako oba režimy najprv dehumanizovali svoje obete – dnes tak podľa Blahu vystupuje súčasná vláda proti nezaočkovaným ľuďom.

K uvedeným skutočnostiam je nutné uviesť niekoľko faktov. Ako prvý a všeobecne známy je fakt, že neexistuje žiaden zákon, ktorý by osobám na území SR ukladal povinnosť nosiť prekrytie horných dýchacích ciest. Tieto skutočnosti dlhodobo komunikujú špičkoví právnici z oblasti trestného práva aj Ústavných zákonov. Druhým faktom je, že zmienený zákrok policajtov posudzujú ich kolegovia a bývalí kriminalisti, ako elitný vyšetrovateľ Ing. Ivan Melicher, pplk. v.v., ako neprimeraný a nezákonný. Tretím faktom je skutočnosť, že porovnanie holokaustu s povinným očkovaním už pred poslancom Blahom v septembri 2021 publikovala skupina právnikov okolo Petra Weisa a Marice Pirošíkovej, uvádzajúc slová niektorých židov, obetí holokaustu:

„Približne 52 % svetovej populácie dostalo aspoň jednu dávku tzv. vakcíny. Pre úplné odhalenie skutočného počtu zranených, nevyliečiteľne zranených, ako aj zosnulých na celom svete je už dávno neskoro. Obávame sa, že sú ich už milióny. My, ktorí sme prežili koncentračné tábory, sme boli svedkami mnohých zverstiev spáchaných v druhej svetovej vojne a bolo nám povedané, že sa to už nikdy nestane, ale napriek tomu sa to deje znova. Aké hrozné je uvedomenie: Koľko starších ľudí bolo donútených strachom vziať „vakcínu“ a neprežili? Koľkí prežili holokaust, ale neprežili injekciu COVID-19? Koľkí prežili lekárske pokusy v Osvienčime a Birkenau, ale neprežili tento súčasný lekársky pokus?“

„Pamätáme si meno Jozef Mengele. Niektorí z nás majú osobné spomienky. Len za štyri mesiace použitia experimentálnych „vakcín“ proti ochoreniu COVID-19 zabili tieto viac ľudí ako všetky dostupné vakcíny dokopy od polovice roku 1997 do konca roka 2013 – obdobie 15,5 roka. Ľudia vo veku od 18 do 64 rokov, ktorí boli sotva vystavení riziku COVID-19 a teda sotva obeťami COVID-19, predstavujú až 80 % záznamov obetí očkovania,“ píše sa v liste podpísanom menami Moshe Brown, Hillel Handler Vera Sharav.

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroj:

(1) facebook; Luboš Blaha

(2) Ústredný zväz židovských náboženských obcí (ÚZŽNO) na Slovensku

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár