Zjavný koniec slobody slova: Mladému štátnemu radcovi chce liberálna úderka zničiť kariéru za to, že si dovolil nazvať homosexualitu chorobou

· Čas čítania: 3 min.
Foto: Archív

Hlavný štátny radca Ministerstva spravodlivosti SR Daniel Solárik na sociálnej sieti vyjadril svoj odmietavý postoj ku pochodu PRIDE, ktorý sa konal uplynulý víkend. Za to, že si okrem toho dovolil nazvať homosexualitu chorobou, teraz znáša útoky a kádrovanie zo strany liberálnych aktivistov skupiny “Zomri” a zo strany médií. Podľa portálu Aktuality.sk sa bude vedenie rezortu vyjadreniami štátneho radcu zaoberať, pravdepodobne práve na popud médií.

Komentár štátneho radcu nebol vôbec útočný, naopak, písaný s rozvahou a úctou: “LGBTI trpia fyzickou (hormonálnou) a (lebo) psychickou chorobou. Buď sa s týmto defektom narodili, alebo sa u nich vyskytol počas života. Choroby si človek nevyberá, preto nemožno takýchto ľudí odsudzovať a pohŕdať nimi,” napísal Daniel Solárik na sociálnej sieti ku vyjadreniu na príspevok poslanca Štefana Zelníka z SNS a ďalej pokračoval: “Čo je však odsúdeniahodné, zvrátené a choré, je to, že ľudia s takouto chorobou sa dávajú do popredia a svoju chorobu propagujú ako niečo normálne a chcú si prisvojovať práva, ktoré i od prírody neprislúchajú.” Solárik následne kritizoval aj ľudí, ktorí ich podporujú.

Označili ho za homofóba

Jeho zamestnávateľovi, Ministerstvu spravodlivosti pod taktovkou nominanta Mostu-Híd Gábora Gála sa takéto vyjadrenie nepozdáva a bude ho riešiť. “Ministerstvo spravodlivosti sa dôrazne dištancuje od akýchkoľvek homofóbnych vyjadrení zamestnancov,“ uviedla hovorkyňa Zuzana Drobová. Zdôraznila, že ide o súkromný výrok. “Napriek tomu bude so zamestnancom v tejto veci vykonaný osobný pohovor,“ dodala hovorkyňa ministerstva. Homosexualita síce bola vyškrtnutá zo zoznamu chorôb, no je všeobecne známe, že k tomu došlo na nátlak lobbistov a bez vedeckého podkladu – vyškrtlo sa len obyčajným hlasovaním. Názory o pôvode homosexuality sa v dnešnej dobe líšia a delia sa len podľa toho, či osoba, ktorá to posudzuje, inklinuje ku vede a konzervatívnym hodnotám alebo ideológii a liberálnym hodnotám. Rýchlosť, akou sa voči mladému mužovi spustila vlna kádrovania, je preto zarážajúca a poukazuje na to, že už nie sme slobodní vo vyjadrovaní ani rozvážnych postojov, ktoré ešte stále zdieľa veľká väčšina verejnosti.

https://www.hlavnespravy.sk/zjavny-koniec-slobody-slova-mlademu-statnemu-radcovi-chce-liberalna-uderka-znicit-karieru-za-ze-si-dovolil-nazvat-homosexualitu-chorobou/1466468

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2021

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár