77 % mladých Američanov nie je spôsobilých na vojenskú službu

Nová štúdia z Pentagonu ukazuje, že 77 % americkej mládeže by nesplnilo podmienky na vojenskú službu z dôvodu nadváhy, užívania drog alebo psychických a fyzických zdravotných problémov.

Materiál s podrobnosťami o zisteniach štúdie Pentagonu 2020 Qualified Military Available Study zverejnený na portáli Military.com ukazuje 6% nárast oproti poslednému výskumu ministerstva obrany z roku 2017, ktorý potvrdil, že 71% Američanov by nebolo spôsobilých na službu.

„Keď vezmeme do úvahy mladých ľudí diskvalifikovaných z jediného dôvodu, najčastejšími mierami diskvalifikácie sú nadváha (11 %), užívanie drog a alkoholu (8 %) a zdravotné/fyzické zdravie (7 %),“ uvádza štúdia, ktorá skúmala Američanov vo veku medzi 17 a 24 rokov. Výskum vykonal úrad personálu a pripravenosti Pentagonu.

Duševné zdravie predstavovalo 4 % diskvalifikácií, zatiaľ čo spôsobilosť, správanie alebo závislosť tvorili 1 %. 44% mladých bolo diskvalifikovaných z viacerých dôvodov.

Aktualizované údaje ukazujú, čo v súčasnosti trápi vojenských náborových pracovníkov, pričom majú k dispozícii zmenšujúci sa okruh potenciálnych členov armády.

Major Charlie Dietz, hovorca ministerstva obrany potvrdil, že štúdia zdieľaná s Military.com bola presná a uviedol, že „k súčasnému stavu prispieva aj skutočnosť, že mládež je viac odpojená a nemá záujem v porovnaní s predchádzajúcimi generáciami“.

Senátor Thom Tillis, RN.C., člen senátneho výboru pre ozbrojené sily, počas vypočutia 27. apríla uviedol, že sa obáva, že rozšírená nespôsobilosť väčšiny Američanov ohrozí pripravenosť armády. „Obávam sa nízkeho a klesajúceho počtu Američanov, ktorí sú spôsobilí a majú záujem o vojenskú službu,“ povedal Tillis. Dodal, že „každá jedna metrika sledujúca prostredie vojenského náboru ide zlým smerom“.

Vyslúžilí admiráli a generáli si myslia, že príčiny obezity nemožno vyriešiť len úsilím armády, ale zapojiť sa majú aj iné inštitúcie, vrátane štátnych a miestnych školských rád, v úsilí podporiť zdravé stravovanie, prístup k čerstvým a výživným potravinám a fyzickú aktivitu detí od útleho veku.

Informačný list TU

Ak vás článok obohatil o ďalší uhol pohľadu, podporte ľubovoľnou čiastkou slobodu slova. Ďakujeme.

CHCEM PODPORIŤ

 

Zdroje:

(1) 77 Percent of American Youth Can’t Qualify for Military Service, strongnation.org, 24.1.2023

(2) Even More Young Americans Are Unfit to Serve, a New Study Finds. Here’s Why, www.military.com, 28.9.2022

 

Vyhlásenie: Názory autora sa nemusia zhodovať s názormi vydavateľstva Sofian, s.r.o. Zodpovednosť za obsah tohto článku nesie výhradne jeho autor. Vydavateľstvo Sofian, s.r.o. nie je zodpovedné za akékoľvek prípadné nepresné či nesprávne informácie v tomto článku. Sofian, s.r.o. dáva súhlas na zdieľanie našich pôvodných článkov na ďalších nekomerčných internetových stránkach, ak nebude zmenený ich text a názov. Pri zdieľanom článku musí byť uverejnený zdroj a autor. Ak chcete články z nášho webu publikovať v tlači či inými formami, vrátane komerčných internetových stránok, kontaktujte redakciu na [email protected].

 

UPOZORNENIE
Vážení čitatelia – diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne.

PREDPLATNÉ ZEM&VEK 2022

 

Náš časopis sa chce vymaniť z bežných stereotypov nielen svojím obsahom a spracovaním, ale aj tým, že nebude publikovať inzerciu a reklamy. K predplatnému síce neponúkame zľavy v hypermarketoch a kozmetických štúdiách, ale našim najúprimnejším poďakovaním za Vašu priazeň je rozšírenie Vášho časopisu. Ostávame aj naďalej bez akejkoľvek reklamy a preto sa nemusíme spovedať žiadnym sponzorom, inzerentom ani politickým stranám. Práve toto je jediným a skutočným kritériom nezávislosti, vďaka ktorej môžeme slúžiť iba Vám, čitateľom. Aj z tohoto dôvodu sme výlučne závislí iba na predaji a predplatnom. Srdečne ďakujeme za Vašu podporu.

 

OBJEDNAŤ PREDPLATNÉ

ZDIEĽAJTE ČLÁNOK

Pridaj komentár